Solidarność będzie pikietować przed wrocławskim ETO MAGNETIC

Pikieta ETO MAGNETIC
W najbliższy poniedziałek, 16 czerwca, o godzinie 13:30 przed siedzibą Zarządu Spółki przy ul. Kwiatkowskiego 7 we Wrocławiu związkowcy wspierani przez dolnośląską Solidarność będą protestować przeciwko "niesprawiedliwemu traktowaniu pracowników".
Postulaty Solidarności
Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "S" w ETO MAGNETIC domaga się od Zarządu podwyżek wynagrodzeń dla wszystkich pracowników spółki o średnio 650 zł od 1 stycznia br., a także wypłacenia załodze nagrody w kwocie 2417 zł, co ma być rekompensatą za niedokonanie odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w 2024 roku lub niewypłacenia świadczenia urlopowego.
Strona społeczna chce także, aby Spółka wypłaciła obiecane bony świąteczne i utworzyła transparentny i uczciwy regulamin wynagrodzeń.
Związek poinformował, że pracodawca wstępnie zadeklarował gotowość do utworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych od 2026 roku, o co również zabiega zakładowa Solidarność.
ETO MAGNETIC działa na polskim rynku od 2001 roku i zajmuje się produkcją cewek i elektromagnesów dla branży samochodowej.
- Był symbolem Warszawy. Zostanie zburzony
- Branża IT uchodziła za ziemię obiecaną. Teraz to eldorado, w którym straszy
- Pałac Buckingham. Pilne doniesienia ws. króla Karola III
- Komunikat dla mieszkańców Krakowa
- Rząd rezygnuje z największego w Europie złoża węgla brunatnego. Wojciech Ilnicki: To duży błąd
- Komunikat dla mieszkańców Wrocławia
Komentarze
Za nami XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ „Solidarność”

„U Jędrusia” zawiązała się Solidarność
Rozpoczęły się obrady Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Uczczono minutą ciszy pamięć Śp. Henryka Nakoniecznego

Związkowcy z Solidarności wyruszają do Włoch. Chcą zdobyć Mont Blanc

„Są miejsca, z których nie wraca się takim samym”. II pielgrzymka nauczycieli do obozu Ravensbrück

