Macierewicz: Publikacja raportu z prac podkomisji smoleńskiej przed 10. rocznicą katastrofy

– Moim najważniejszym życiowym zadaniem jest dokończenie wyjaśniania sprawy dramatu smoleńskiego – mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu IX kadencji.
 Macierewicz: Publikacja raportu z prac podkomisji smoleńskiej przed 10. rocznicą katastrofy
/ fot. Tomasz Gutry - Tygodnik Solidarność
Były minister obrony narodowej odniósł się do nowej funkcji, którą będzie pełnił wraz z rozpoczęciem się nowej kadencji Sejmu. Jego zdaniem nie powinno się traktować wyboru Andrzeja Dudy personalnie, lecz symbolicznie.
 

Traktuje to raczej jako słuszne przywrócenie pamięci tych milionów ludzi walczących o niepodległość Polski. Do tego sprowadzałbym ten wybór, to jest przypominanie o prawdziwej historii Polski


– stwierdził polityk PiS.

Macierewicz przypomniał, że społeczeństwo, oddając ponad 8 mln głosów na Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich wyborach parlamentarnych, dało mocny mandat partii. – Zamiast budowy PRL-bis mamy program odbudowy polskiej niepodległości, ten proces został wzmocniony ostatnimi wyborami do Sejmu – zaznaczył. – Trzeba sobie zdawać sprawę, że nigdy naród Polski w tak zdecydowany sposób nie powierzył losów swojego państwa – dodał.

Wiceprezes PiS podkreślił również, że jego najważniejszym zadaniem życiowym jest wyjaśnienie sprawy smoleńskiej, przez co wykluczył się podjęcia pracy w nowo tworzonym rządzie.
 

Dopóki tego nie zrobię, nie jestem gotów na podejmowanie długofalowego zobowiązania administracyjnego. To zabiera tak dużo czasu, wymaga tak dużej koncentracji i intensyfikacji wysiłku, że nie mógłbym tych dwóch kwestii łączyć


– powiedział Macierewicz.

Zapowiedział, że raportu z prac podkomisji smoleńskiej można oczekiwać przed 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej, być może na początku 2020 roku.

Źródło: polskieradio24.pl
kpa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe