IKEA zastępuje Boże Narodzenie "zimową imprezą", a choinkę "rośliną sztuczną”

Skandynawowie są oburzeni kampanią reklamową szwedzkiej firmy, która w swej kampanii reklamowej zastąpiła Boże Narodzenie zwrotem „zimowa impreza”.
 IKEA zastępuje Boże Narodzenie "zimową imprezą", a choinkę "rośliną sztuczną”
/ screen YouTube
Przy okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w sklepach szwedzkiej firmy pojawiły się serie produktów związanych z chrześcijańskim świętem. IKEA unika jednak jak ognia nazywania ich „bożonarodzeniowymi”

Jeden ze skandynawskich polityków Peter Skaarup z Duńskiej Partii Ludowej nie ukrywa, że „obsesja Szwedów na punkcie poprawności politycznej robi się już irytująca”.
 

Będziecie 24 grudnia obchodzić wigilię świąt Bożego Narodzenia, czy może organizujecie "zimową imprezę"?


– pyta na Facebooku użytkowników śledzących jego profil.

Krytycznie wobec szwedzkiego koncernu wypowiedział się również norweski polityk Per Willy Amundsen, który twierdzi, że „poprawność polityczna Szwedów nie zna granic”. – Przybrała absurdalny rozmiar – uważa polityk Norweskiej Partii Postępu.

Na polskiej stronie internetowej szwedzkiej firmy nie występuje słowo „choinka”, co zauważył jeden z użytkowników Twittera. – IKEA już w 2001 zgodnie z polityką wielokulturowości zlikwidowała Boże Narodzenie, Wigilię i prezenty bożonarodzeniowe – pisze Joanna Teglund.
Źródło: polsatnews.pl/twitter.com
kpa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe