Premier: Marszałek Sejmu postąpiła w najbardziej właściwy sposób

Nadal trwa dyskusja po tym, co wydarzyło się w Sejmie w nocy z czwartku na piątek podczas głosowania ws. członków Krajowej Rady Sądownictwa.
Członków KRS wybrano dopiero podczas drugiego głosowanie, ponieważ pierwsze zostało anulowane. Zdaniem pani marszałek zrobiła to na prośbę posłów, którzy prosili o powtórzenie głosowania z powodu niedziałających kart do głosowania.
Czytaj także: "Jest problem". "Nie działa". Sejm publikuje stenogram z nocnych obrad
Do sytuacji podczas głosowania nad kandydatami do KRS odniósł się także premier Mateusz Morawiecki. Podczas rozmowy z Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM stwierdził, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek "postąpiła w najbardziej właściwy sposób".
- mówił premier.
Morawiecki przyznał także, że widział na przykład poseł PO Iwonę Śledzińską-Katarasińską, która "podeszła do pani marszałek i sugerowała kłopoty". - Widziałem wymachujących kartami posłów opozycji, którzy mówili, że są kłopoty z głosowaniem - stwierdził szef polskiego rządu.
- zakończył.
Źródło: RMF FM
kpa

Czytaj także: "Jest problem". "Nie działa". Sejm publikuje stenogram z nocnych obrad
Do sytuacji podczas głosowania nad kandydatami do KRS odniósł się także premier Mateusz Morawiecki. Podczas rozmowy z Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM stwierdził, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek "postąpiła w najbardziej właściwy sposób".
Ja nie miałem kłopotów, ale widziałem, że kłopoty mieli posłowie opozycji, jak i z naszej partii. Jest rzeczą naturalną, że w takiej sytuacji można powtórzyć głosowanie po to, żeby nikt nie miał tych kłopotów i tak się stał
- mówił premier.
Morawiecki przyznał także, że widział na przykład poseł PO Iwonę Śledzińską-Katarasińską, która "podeszła do pani marszałek i sugerowała kłopoty". - Widziałem wymachujących kartami posłów opozycji, którzy mówili, że są kłopoty z głosowaniem - stwierdził szef polskiego rządu.
Doszukiwanie się tutaj czegokolwiek niewłaściwego jest jak najbardziej nie na miejscu
- zakończył.
Źródło: RMF FM
kpa

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 23.11.2019 12:21
Komentarze
Związkowcy z JSW napisali do premiera. Domagają się działań osłonowych przed niekontrolowanym importem surowców
08.06.2026 08:32

Komentarzy: 0
Reprezentatywne organizacje związkowe z Jastrzębskiej Spółki Węglowej wystosowały list do premiera Tuska. Związkowcy zwrócili w nim uwagę między innymi na nasilający się import z Indonezji, który „wypycha krajowych producentów z rynku”.
Czytaj więcej
Tusk zapowiada "marsz patriotów". Zwrócił się do Kaczyńskiego
04.06.2026 15:26
Tusk ma problem. Jest nowy sondaż
31.05.2026 19:23
Tusk odmówił przyjęcia podpisów ws. obrony szpitala w Lesku
29.05.2026 11:41

Komentarzy: 0
Przed Sejmem trwa protest w obronie Szpitala Specjalistycznego w Lesku, któremu grozi zamknięcie. Podczas posiedzenia Sejmu w centrum sprawy znalazł się premier Donald Tusk, któremu poseł Marcelina Zawisza próbowała przekazać niemal 6 tys. podpisów zebranych przez mieszkańców. Szef rządu nie wiedział, jak się zachować, i przez dłuższą chwilę nie reagował na próby nawiązania kontaktu.
Czytaj więcej
Opuści koalicję i przejdzie do opozycji? Zaskakujące wieści
28.05.2026 18:00


