„Idziemy coraz wyżej. Bolid F1 będzie biało-czerwony, czyli w naszych kolorach narodowych”

– Od samego początku powtarzaliśmy, że Formuła 1 to nie jest inwestycja krótkoterminowa, to inwestycja długoterminowa – oświadczył w rozmowie z RMF FM prezes Orlenu Daniel Obajtek.
 „Idziemy coraz wyżej. Bolid F1 będzie biało-czerwony, czyli w naszych kolorach narodowych”
fot. screen YouTube / infoPłockTV
Robert Kubica zostaje w Formule 1. Polski kierowca ma dołączyć do zespołu Alfa Romeo Racing w roli kierowcy rezerwowego i rozwojowego. Sponsorem tytularnym ekipy Alfa Romeo stał się Orlen, co oznacza, że cała komunikacja będzie prowadzona z wykorzystaniem nazwy Alfa Romeo Racing Orlen – informowała w środowy poranek nieoficjalnie stacja RMF FM. Teraz potwierdził to prezes Orlenu Daniel Obajtek.
Czytaj więcej: Robert Kubica zostaje w Formule 1! Orlen tytularnym sponsorem Alfa Romeo Racing 

W rozmowie z RMF FM prezes Daniel Obajtek podkreślił, że „jest to ważne wydarzenie dla sportu i dla Orlenu”. – Nie tylko rozwijamy się jako firma, ale poprzez to, że jesteśmy firmą narodową, to również promujemy nasz kraj. To jest też bardzo ważne – zaznaczył.
 

Idziemy coraz wyżej. Bolid będzie biało-czerwony, czyli będzie w naszych kolorach narodowych, więc to jest powód do dumy, a oprócz tego wchodzimy w akademię Alfy, gdzie będziemy szukać następców Roberta Kubicy i to jest też bardzo ważne, bo zapewniamy cykl szkoleniowy dla naszych wybitnych młodych sportowców, którzy są w naszym Orlen Teamie


– zwrócił uwagę prezes Orlenu.

Długie i trudne negocjacje

Obajtek zdradził też, że negocjacje były niezwykle trudne. Jak dodał, „osobiście był zaangażowany w te negocjacje, bo są one dużym wydarzeniem”. – Były trudne, długie, ale te negocjacje nam się zdecydowanie opłaciły – dodał.
 

To trwało parę miesięcy. To są kontrakty, które się negocjuje, to są ciężkie negocjacje, to jest wiele zapisów na wszelkie ewentualności, więc te negocjacje trwały kilka tygodni, 2-3 miesiące


– podkreślił prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Źródło: RMF FM
kpa


Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: