„Radio Szczecin to wiadome siły. To SB-ckie metody”. Rzecznik PO o kolejnych doniesieniach ws. Grodzkiego

– Widać wyraźnie, że jakieś anonimowe źródła donoszą. Tak jak kiedyś anonimowe źródła donosiły SB – powiedział dziennikarzom tvp.info Jan Grabiec.
 „Radio Szczecin to wiadome siły. To SB-ckie metody”. Rzecznik PO o kolejnych doniesieniach ws. Grodzkiego
fot. screen YouTube
Dziennikarze portalu tvp.info poprosili rzecznika Platformy Obywatelskiej Jana Grabca, aby ten odniósł się do informacji Radia Szczecin o kolejnej osobie, która twierdzi, że w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie, gdzie pracował obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki, przyjmowano łapówki.

Czytaj więcej: "Osobiście wręczyłem 400 złotych panu Grodzkiemu". Kolejne oskarżenie o korupcję w szpitalu marszałka 

Zdaniem Grabca „Radio Szczecin to wiadome siły”. – Osoby, które pełnią funkcję w mediach publicznych, wykorzystują pomówienia do ataku na parlamentarzystów, w tym wypadku na marszałka Grodzkiego – uważa rzecznik Platformy Obywatelskiej.
 

To są SB-ckie metody. Trzeba najpierw wyjaśnić zarzuty, a później je komukolwiek stawiać publicznie. Widać wyraźnie, że jakieś anonimowe źródła donoszą. Tak jak kiedyś anonimowe źródła donosiły SB


– uważa Grabiec.

Do wypowiedzi rzecznika PO odniósł się poseł PiS Jan Maria Jackowski, który stanął w obronie szczecińskich dziennikarzy. Według Jackowskiego „używanie takich mocnych słów to próba odwrócenia uwagi od istoty problemu”. – Dziennikarze mają prawo interesować się tematami, które wzbudzają zainteresowanie opinii publicznej i bulwersują opinię publiczną – stwierdził polityk PiS.
 

Oczekiwałbym od pana marszałka bardzo jasnego stanowiska. Ustosunkowania się do wszystkich tych zarzutów


– dodał.

Źródło: tvp.info
kpa


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura