REKLAMA

Prezydent Iranu: "Wielki naród Iranu i inne wolne narody regionu zemszczą się za tę haniebną zbrodnię"

W zorganizowanym przez Amerykanów nalocie w Bagdadzie zginął Ghasem Solejmani - dowódca irańskich jednostek KUDS w Korpusie Strażników Rewolucji Islamskiej. Niezwykle prominentna postać w Iranie. Prezydent Iranu Hasan Rowhani zapowiedział, że USA czeka "miażdżąca zemsta".
 Prezydent Iranu: "Wielki naród Iranu i inne wolne narody regionu zemszczą się za tę haniebną zbrodnię"
/ fot. Hosseinronaghi, Wikipedia CC BY-SA 4.0
Czytaj więcej: To początek wojny? W amerykańskim nalocie zginął prominentny irański lider

Do zamachu miało dojść na międzynarodowym lotnisku w Bagdadzie. Samochód, którym podróżował Suleimani miał zostać ostrzelany. W reakcji na ujawnienie informacji w mediach Donald Trump wkleił zdjęcie amerykańskiej flagi. Zdarzenie potwierdził też Pentagon. 

Solejmani był bardzo wpływową osobistością w Iranie i poza jego granicami, określanym wręcz mianem trzeciej osoby w państwie. 

Hassan Rowhani - prezydent Iranu - zdecydowanie potępił atak i zapowiedział, że takie działania ze strony USA tylko uczynią Iran „i inne wolne narody” bardziej zdeterminowanymi, by przeciwstawić się Waszyngtonowi. Podkreślił też, że ci, którzy zginęli, są męczennikami. Jego zdaniem, taki „tchórzliwy i zły ruch jest kolejnym znakiem desperacji ze strony USA, bezradności i klęski w regionie”.
 

Wielki naród Iranu i inne wolne narody regionu zemszczą się za tę haniebną zbrodnię na zbrodniczych Stanach Zjednoczonych 


– zapowiedział Rowhani. W sprawie wypowiedział się także irański minister obrony, gen. Amir Hatami który zapowiedział, że "retorsje dosięgną wszystkich odpowiedzialnych" za zabicie generała.

źródło: kresy.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura