REKLAMA

„Mogło dojść do zestrzelenia samolotu”. Niemiecki dziennik o katastrofie ukraińskiego Boeinga 737

Według niemieckiego dziennika „Bild” to Iran mógł stać za katastrofą ukraińskiego samolotu z 176 osobami na pokładzie.
 „Mogło dojść do zestrzelenia samolotu”. Niemiecki dziennik o katastrofie ukraińskiego Boeinga 737
/ fot. screen YouTube
W środę rano Boeing 737 ukraińskich linii lotniczych MAU rozbił się chwilę po starcie z międzynarodowego portu lotniczego Teheran-Imam Khomeini w Teheranie. Maszyna tuż po starcie zamieniła się w wielką kulę ognia. Po kilkudziesięciu minutach potwierdzono, że nikt nie przeżył katastrofy.

Strona irańska podała, że samolot miał techniczne problemy i to było przyczyną katastrofy, lecz agencja informacyjna Al-Hadath w Ammanie twierdzi, że maszynę przypadkowo zestrzeliła irańska obrona przeciwlotnicza. Podobnie pisze także niemiecki „Bild”.

Eksperci, których cytuje niemiecki dziennik zwracają uwagę na dziwne zachowanie władz w Iranie: Irańczycy bardzo szybko uznali, że przyczyną katastrofy była usterka techniczna. Zaznaczono również, że Boeing 737 został wyprodukowany w 2016 r. i do ostatniej chwili wznosił się i nabierał prędkości. Nie ma też informacji o problemach z pracą silników.Brytyjski The Guardian zwraca także uwagę, że szef irańskiego urzędu Ali Abedzadeh oświadczył, że „Iran nie przekaże czarnych skrzynek konstruktorowi [Boeingowi – przyp. red.] i Amerykanom”.

Źródło: Bild / The Guardian
kpaAnkieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura