Ciekawe. Rzecznik SLD: "Fundacja WOŚP głupio wpisuje się w chińską propagandę"

Ambasada Chin postanowiła oficjalnie wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Działanie Jerzego Owsiaka, który wysłał listy z prośbami o gadżety do niemal wszystkich ambasad działających na terenie Polski (w tym do ambasady chińskiej) zostało skrytykowane przez rzecznik SLD Annę Marię Żukowską.
screen YT

Chiny także licytują

Tradycyjnie wysłaliśmy listy z prośbami o gadżety do niemal wszystkich ambasad działających na terenie Polski. W każdym przypadku list skierowany był bezpośrednio do pani lub pana ambasadora. Tradycyjnie zawarliśmy w nim opowieść o naszej Fundacji WOŚP, co robimy i czym się zajmujemy, a także jakie efekty przynosi nasze granie.

Wśród kilkudziesięciu ambasad, do których się zwróciliśmy, jedną z pierwszych była ambasada… Chin. Sekretarz ambasady zadzwonił do Fundacji i przekazał, że Ambasador Chin chciałby się spotkać i osobiście przekazać przedmiot na licytację, ponieważ doskonale wie, czym jest Fundacja WOŚP i że organizujemy ogromny, odbywający się w całej Polsce i na świecie Finał. Rozmowa z sekretarzem odbyła się po polsku, okazało się, że posługuje się on naszym językiem bardzo dobrze, zaskakując nas znajomością słów, które wydawałoby się, że są mocno zarezerwowane dla fundacyjnego, rock’n’rollowego grania


- poinformował na Facebooku Jerzy Owsiak. Działania lidera WOŚP skrytykowała rzecznik SLD.
 

Niemądre to. @fundacjawosp głupio wpisuje się w chińską propagandę. Po co narażać na szwank zacną renomę fundacji? Po co wchodzić w politykę? #WOŚP nie potrzebuje błogosławieństwa od reżimów. Korzystanie zeń byłoby dalece nieroztropne! WOŚP potrzebuje nas - darczyńców!!! 


- komentuje Żukowska.
 
raw

#REKLAMA_POZIOMA#
 

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: