REKLAMA

Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu. "Omyłkowo wzięty za wrogi"

W sobotę nad ranem Iran ogłosił, że jego siły zbrojne zestrzeliły ukraiński samolot, który przelatywał obok ważnego obiektu wojskowego. W komunikacie zaznaczają, że obiekt omyłkowo został wzięty za „wrogi”.
 Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu. "Omyłkowo wzięty za wrogi"
/ fot. screen YouTube
W opublikowanym przez armię irańską komunikacie czytamy, że ukraiński samolot znalazł się blisko „ważnego wojskowego obiektu” Strażników Rewolucji Islamskiej i został omyłkowo wzięty za „wrogi”. Jak dodaje irańska armia, siły zbrojne znajdowały się wtedy na „najwyższym poziomie gotowości” w związku z napiętą sytuacją pomiędzy Iranem a Stanami Zjednoczonymi.

Szef irańskiej dyplomacji Javad Zarif ocenił zestrzelenie samolotu jako „błąd ludzki” i podkreślił, że katastrofa została spowodowana przez „amerykańskie awanturnictwo”.

Smutny dzień. Wstępne wnioski z wewnętrznego dochodzenia przeprowadzonego przez siły zbrojne wynika, że błąd ludzki w czasie kryzysu spowodowanego przez amerykańskie awanturnictwo doprowadził do katastrofy. Głęboko żałujemy, przepraszamy i składamy kondolencje naszemu narodowi, rodzinom wszystkich ofiar i innym poszkodowanym narodom – czytamy we wpisie ministra spraw zagranicznych Iranu.
Źródło: Onet / Twitter
kpaAnkieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura