[video] Kolejne rakiety spaść miały w pobliżu amerykańskiej ambasady w Bagdadzie
21.01.2020 09:08
![[video] Kolejne rakiety spaść miały w pobliżu amerykańskiej ambasady w Bagdadzie](https://tysol.pl/storage/files/2026/3/1/0ee95fc7-0932-4dd3-82ba-853c1ed09505/42521.jpg?p=article_hero_mobile)
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Po ataku na amerykańską bazę i lotnisko wojskowe w Iraku, które miały miejsce nad ranem 8 stycznia br., tym razem rakiety spaść miały w pobliżu m.in. ambasady Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie. Do ataku dojść miało wczoraj w godzinach wieczornych.
Na relacjach, które pojawiły się w sieci - w tym na filmie zamieszczonym przez korespondentkę BBC - słychać alarm i polecania schronienia się dla obecnych na tym terenie osób.
- pisze Radio ZET o terenie,Silnie ufortyfikowana Zielona Strefa powstała w 2003 r. Obejmuje obszar 10 km kw. Znajduje się tu wiele urzędów państwowych i zagranicznych ambasad, w tym USA oraz Wielkiej Brytanii. Na terenie tej drugiej swoją siedzibę ma również ambasada RP
Pociski, które spadły na tę strefę, to według relacji mediów, tzw. Katiusze.
#usembassybaghdad
— Soureh ???? (@3sdiestanding) January 20, 2020
Siren sound of United State's embassy in Baghdad
After 3 or 2 rockets hitting the green zone pic.twitter.com/7Ta5C1tkEx
#Breaking
— Nafiseh Kohnavard (@nafisehkBBC) January 20, 2020
“Rocket attack alarms sounding off multiple times on the #US #Baghdad Embassy Complex and Union III. Heard the booms myself on Union III. Speakers telling all to take shelter immediately." pic.twitter.com/F1lpbWm9RE
adg
źródło: TT, Radio ZET


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 21.01.2020 09:08
Marco Rubio: Nasze członkostwo w NATO zostanie ponownie przeanalizowane
01.04.2026 08:45

Komentarzy: 0
Sekretarz stanu USA Marco Rubio oświadczył, że po zakończeniu konfliktu z Iranem Stany Zjednoczone będą musiały ponownie „przeanalizować wartość NATO dla USA”, ponieważ Sojusz staje się „ulicą jednokierunkową” – przekazał w środę Departament Stanu w komunikacie na platformie X.
Czytaj więcej
Media: Trump chce zakończyć wojnę z Iranem mimo blokady cieśniny Ormuz
31.03.2026 05:26

Komentarzy: 0
Administracja USA rozważa zakończenie działań militarnych przeciwko Iranowi, nawet jeśli kluczowa dla handlu cieśnina Ormuz pozostanie zamknięta. W tle narastają napięcia w regionie i ostre reakcje Teheranu.
Czytaj więcej
Trump dla „FT”: Chciałbym przejąć ropę z Iranu
30.03.2026 06:15

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump powiedział w niedzielnym wywiadzie dla dziennika „Financial Times”, że chciałby „przejąć ropę z Iranu” i może przejąć centrum eksportowe na wyspie Chark, punkt wyjściowy dla 90 proc. irańskiego eksportu ropy.
Czytaj więcej
Eksperci: Netanjahu wykazał się umiejętnością manipulowania Trumpem. „Wyjścia z wojny nie widać”
29.03.2026 15:34

Komentarzy: 0
Dyrektorka włoskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (IAI) Nathalie Tocci uważa, że premier Izraela Benjamin Netanjahu wykazał się umiejętnością manipulowania prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szef francuskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (IFRI) Thomas Gomart ocenił, że „nie widzi wyjścia z wojny” USA i Izraela z Iranem trwającej od 28 lutego.
Czytaj więcej
Szef irańskiego parlamentu: Czekamy na żołnierzy USA, aby ich ”podpalić”
29.03.2026 13:42

Komentarzy: 0
Przewodniczący parlamentu Iranu Mohammad Bagher Ghalibaf oświadczył, że irańskie siły czekają na przybycie amerykańskich żołnierzy na ląd, aby ich „podpalić” - podała w niedzielę agencja IRNA. Ghalibaf odnosił się do ewentualnej inwazji sił USA na Iran.
Czytaj więcej