REKLAMA

Rodziny ofiar obozów koncentracyjnych pozwą europosłankę Sylwię Spurek

– To jest karygodna rzecz do czego się w tej chwili posuwają pseudoelity, bo to nie jest nasza elita – powiedziała prezes Stowarzyszenia Polskich Rodzin Ofiar Obozów Koncentracyjnych Elżbieta Rybarska.
 Rodziny ofiar obozów koncentracyjnych pozwą europosłankę Sylwię Spurek
fot. screen YouTube
Jak informuje Radio Szczecin Stowarzyszenie Polskich Rodzin Ofiar Obozów Koncentracyjnych pozwie europosłankę Sylwię Spurek.

To jest karygodna rzecz do czego się w tej chwili posuwają pseudoelity, bo to nie jest nasza elita. Elita polska zginęła przede wszystkim w obozie Gusen w Austrii, którą wykończono przez niewolniczą pracę, a dzisiejsze tak zwane elity dopuszczają się tak skandalicznych porównań. Po prostu zasługują tylko na ławę oskarżonych – oznajmiła w rozmowie z Radiem Poznań prezes Stowarzyszenia Polskich Rodzin Ofiar Obozów Koncentracyjnych Elżbieta Rybarska.

Grafika na mediach społecznościowych

Europosłanka Sylwia Spurek opublikowała we wtorek wieczorem grafikę australijskiej artystki Jo Frederiks, która przedstawia krowy ubrane w piasiaki z żółtą gwiazdą. To ewidentne nawiązanie do żydowskich więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych.

– Jo Frederiks daje do myślenia, otwiera oczy na to, jak traktujemy zwierzęta. Ten obraz przypomniała Fundacja Viva i dobrze, bo czas na poważną dyskusję o traktowaniu zwierząt, o warunkach, w jakich żyją, o tym, jak je zabijamy. Czy to jest humanitarne? Czy to nadal rolnictwo? – napisała Spurek.

Czytaj również: Israel Hayom o wpisie Spurek: "Porównała mord Żydów z rzezią zwierząt” 
 

Źródło: Radio Poznań
kpaAnkieta
Sejm poparł Fundusz Odbudowy

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Sejm poparł Fundusz Odbudowy
Tygodnik

Opinie

Popkultura