Juszczyszyn wzywa Zbigniewa Ziobrę pod rygorem grzywny. Chodzi o dokumenty dot. KRS

Sędzia z olsztyńskiego sądu Paweł Juszczyszyn wezwał szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę do przesłania dokumentów dot. wyboru do KRS. Minister sprawiedliwości ma na to tydzień.
fot. screen TVP Info
Jak poinformował portal tvn24.pl sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie Paweł Juszczyszyn na dzisiejszej rozprawie wydał zarządzenie, które nakazuje ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze przesłanie wiadomości pomiędzy marszałkiem Sejmu i szefem resortu sprawiedliwości ws. „potwierdzenia statusu sędziego osób, które poparły kandydatów na członków KRS”.
 
Grzywna dla szefowej Kancelarii Sejmu

Wcześniej sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie ukarał szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską dwiema grzywnami o łącznej wartości 6 tys. złotych za nieudostępnienie list poparcia do nowej KRS. Kaczmarska nie stawiła się w sądzie, tłumacząc to uczestnictwem w Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Jak twierdzi wysłała usprawiedliwienie w tej sprawie do pana sędziego z nadzieją, że zostanie uwzględnione.

Postanawiam w pierwszym punkcie skazać Agnieszkę Kaczmarską na grzywnę w wysokości 3 tys. za nieuzasadnioną odmowę przedstawienia dokumentów zgodnie z postanowieniem Sądu Okręgowego w Olsztynie (...) W punkcie drugim skazać Agnieszkę Kaczmarską na grzywnę w wysokości 3 tys. zł za niezastosowanie się bez uzasadnionych przyczyn do postanowienia Sądu Okręgowego w Olsztynie z 13 stycznia 2020 roku (...) po zarządzeniu oględzin dokumentów w siedzibie Kancelarii Sejmu – mówił podczas rozprawy sędzia Juszczyszyn.
 

Źródło: tvn24.pl
kpa
 

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: