Koronawirus z Wuhan. Zmarł lekarz, który zajmował się zarażonymi pacjentami

Jak informuje brytyjski „The Guardian” zmarł 62-letni Liang Wudong, lekarz, który zajmował się zarażonymi pacjentami w chińskim Wuhan.
 Koronawirus z Wuhan. Zmarł lekarz, który zajmował się zarażonymi pacjentami
fot. screen YouTube - CBS This Morning
62-letni lekarz Liang Wudong zmarł w sobotę rano – podały państwowe media. Na stronie internetowej chińskiego dziennika "Chinese Global Times" doniesiono również, że inny lekarz, który leczył pacjentów w Wuhan, zmarł na atak serca tego samego. Nie jest jednak jasne, czy Jiang Jijun, 51 lat, zaraził się wirusem.

Według informacji brytyjskiego dziennika chiński rząd zdecydowanie zintensyfikował wysiłki na rzecz walki z rosnącą epidemią i wysłał 1200 dodatkowych pracowników medycznych do Wuhan, aby zmniejszyć obciążenie lokalnego personelu.

Chińskie ministerstwo zdrowia podało, że liczba ofiar koronawirusa wzrosła do 41, a liczba zarażonych osób wzrosła do prawie 1300 przypadków.Wirus dotarł do Europy

W piątek wieczorem francuska minister zdrowia Agnes Buzyn w rozmowie z mediami potwierdziła, że we Francji zostały potwierdzone dwa przypadki zarażonych koronawirusem - jeden został potwierdzony w Bordeaux, a drugi potwierdzono w pobliżu Paryża. Jak poinformowała minister, obaj zarażeni podróżowali do Chin.

Kilka godzin później agencja AFP przekazała, że potwierdzono trzeci przypadek koronawirusa we Francji.

Źródło: theguardian.com
kpaAnkieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura