MSZ: W Wuhan przebywa obecnie ok. 30 Polaków

MSZ poinformowało, że nie ma jakichkolwiek informacji o tym, by osoba z polskim obywatelstwem była zarażona koronawirusem z Wuhan.
pxhere.com
Jak informuje TVP Info, powołując się na informacje Biura Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, „na terenie Wuhan i okolicznych miejscowościach przebywa obecnie około 30 Polaków”.

MSZ zapewnia również, że przebywający w Chinach Polacy mogą liczyć na wsparcie konsularne. Resort spraw zagranicznych poinformował, że na ten moment nie otrzymano żadnych informacji na temat zarażonych osób z polskim obywatelstwem.

Chińskie ministerstwo zdrowia podało, że liczba ofiar koronawirusa wzrosła do 41, a liczba zarażonych osób wzrosła do prawie 1300 przypadków.

Wirus dotarł do Europy

W piątek wieczorem francuska minister zdrowia Agnes Buzyn w rozmowie z mediami potwierdziła, że we Francji zostały potwierdzone dwa przypadki zarażonych koronawirusem - jeden został potwierdzony w Bordeaux, a drugi potwierdzono w pobliżu Paryża. Jak poinformowała minister, obaj zarażeni podróżowali do Chin.

Kilka godzin później agencja AFP przekazała, że potwierdzono trzeci przypadek koronawirusa we Francji.

Źródło: TVP Info
kpaAnkieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: