Wybory w PO. Kto zostanie następcą Schetyny?

Dziś wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. O fotel szefa największej opozycyjnej partii walczy czterech kandydatów, lecz jedynie dwóch ma prawdziwe szanse objąć to stanowisko. To mianowany przez Schetynę Tomasz Siemoniak oraz obecny szef klubu parlamentarnego PO Borys Budka.
fot. screen YouTube
W sobotę 9,5 tys. członków Platformy Obywatelskiej zadecyduje kto przejdzie do drugiej tury wyborów na przewodniczącego partii. Jak informuje Polsat News, wielu polityków PO wolałoby jednak, aby wybory rozstrzygnęły się już w pierwszej turze, aby partia mogła skupić się na kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich.
 

W środę z kandydowania wycofała się Joanna Mucha, która przekazała swoje poparcie Borysowi Budce, podobnie uczynił europoseł Bartosz Arłukowicz. W grze pozostają Borys Budka, faworyzowany przez Schetynę Tomasz Siemoniak, senator Bogdan Zdrojewski i były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, jednak jak wskazują media - tylko pierwsze dwa nazwiska mają szanse objąć stanowisko po Grzegorzu Schetynie.
 

Wyniki pierwszej tury już w sobotę wieczorem.

Źródło: fakt.pl / Twitter
kpa

 

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: