Juszczyszyn pędził 101 km/h w terenie zabudowanym. „Okazał legitymację nr 212 i oznajmił iż jest sędzią”

Portal tvp.info poinformował o historii sędziego Pawła Juszczyszyna, który w 2015 roku złamał przepisy ruchu drogowego pędząc 101 km/h w terenie zabudowanym. Okazuje się jednak, że „wykroczenie nie stanowi rażącej obrazy przepisów prawa wykroczeń i nie nastąpiło uchybienie zasad etyki i godności urzędu sędziego”.
Paweł Juszczyszyn / fot. screen YouTube - Gazeta Olsztyńska
Zdarzenie miało miejsce 17 października 2015 roku, około godz. 16. Przez Wilkasy pod Giżyckiem jechał swoim samochodem sędzia Paweł Juszczyszyn. Stojący przy drodze policjant zobaczył, że kierowca rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. Pomiar wskazywał 101 kilometrów na godzinę - w terenie zabudowanym - więc zatrzymał kierowcę.

Sędzia okazał legitymację nr 212, wydaną przez Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie i oznajmił iż jest sędzią”. Juszczyszyn „nie miał zastrzeżeń do pomiaru prędkości” – cytuje urzędową notatkę portal tvp.info.

Dziennikarze TVP informują, że jeszcze tego samego dnia Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie w pięcioosobowym składzie zebrało się, aby rozpatrzyć wniosek dotyczący „informacji Komendy Powiatowej Policji w Giżycku o popełnieniu wykroczenia drogowego z udziałem sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie Pawła Juszczyszyna”.

Kolegium uznaje, że wykroczenie nie stanowi rażącej obrazy przepisów prawa wykroczeń i nie nastąpiło uchybienie zasad etyki i godności urzędu sędziego oraz w zachowaniu sędziego brak jest znamion oczywistego i rażącego naruszenia przepisów prawa, które uzasadniałoby skierowanie wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego” – uznali sędziowie.

Portal tvp.info załączył także zdjęcia ukazujące notatkę policyjną, pismo Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku do prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, oraz protokół z posiedzenia Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie.
 

Źródło: tvp.info
kpaAnkieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: