REKLAMA

[WIDEO] Wzruszające spotkanie pary prezydenckiej z byłymi Więźniami przed uroczystościami w Auschwitz

Jutro uroczystości związane z 75. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Na wieczorną Mszę Świętą poprzedzającą uroczystości, przybył Prezydent wraz z Małżonką i spotkał się z byłymi Więźniami
 [WIDEO] Wzruszające spotkanie pary prezydenckiej z byłymi Więźniami przed uroczystościami w Auschwitz
/ fot. Grzegorz Jakubowski - KPRP
W przeddzień 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau trwa spotkanie Prezydenta RP i Pierwszej Damy z byłymi więźniami. Wcześniej wspólnie uczestniczyli w Mszy Św.

– Wzruszający moment. Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy z byłymi więźniami niemieckiego obozu Auschwitz. Spotkanie z ocalałymi z Zagłady – czytamy w opisie filmu, który został opublikowany przez Kancelarię Prezydenta. 
 
75. rocznica wyzwolenia Auschwitz-Birkenau

Przypomnijmy, że jutro odbędą się główne obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau zorganizowane przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Wydarzenie rozpocznie się od złożenia wieńca przed Ścianą Śmierci przez Byłych Więźniów wraz z Prezydentem RP. Ponadto Andrzej Duda spotka się z prezydentem Izraela i prezydentem Ukrainy. Na godz. 15.30 planowane są główne obchody przed Bramą Śmierci byłego obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie polski prezydent wygłosi przemówienie.

Źródło: prezydent.pl
kpa

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura