[SONDAŻ] Zastanawiający sondaż RMF FM. Niespodziewany wynik drugiej tury wyborów?

Według najnowszego badania pracowni United Survey, przeprowadzonego na zlecenie „Dziennika Gazety Prawnej” oraz RMF FM, Andrzej Duda może przegrać rywalizację w drugiej turze z jednym z kandydatów opozycji.
 [SONDAŻ] Zastanawiający sondaż RMF FM. Niespodziewany wynik drugiej tury wyborów?
fot. Robert Wąsik, Tygodnik Solidarność
Według sondażu żaden z kandydatów nie ma szans, aby odnieść zwycięstwo już po pierwszej turze wyborów. 10 maja, po zamknięciu lokali wyborczych, największe powody do zadowolenia będzie miał obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda, na którego zdecydowałoby się oddać głos 41,90 proc. ankietowanych.

Drugie miejsce przypadło kandydatce Koalicji Obywatelskiej Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Na posłankę PO oddałoby głos 22,20 proc. Polaków.

Trzeci jest kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, który może liczyć na 10,40 proc. poparcia.

Kolejne miejsce zajął kandydat Lewicy Robert Biedroń. Europoseł dostałby 8,20 proc. głosów. Dziennikarz i prezenter telewizyjny Szymon Hołownia może liczyć na 7,40 proc. poparcia. Najmniejszym poparciem cieszy się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, na którego zagłosowałoby 4 proc. badanych.
 

Co w drugiej turze?

Gdyby do drugiej tury wyborów prezydenckich dostali się Andrzej Duda oraz Małgorzata Kidawa-Błońska, to obecnie urzędujący prezydent mógłby liczyć na reelekcję. Na prezydenta Polski oddałoby głos 49,60 proc. Polaków, z kolei na kandydatkę PO 41,60 proc.

8,8 proc. ankietowanych wybrało opcję „nie wezmę udziału w II turze wyborów” lub „nie wiem, trudno powiedzieć”.

Obecnie urzędujący prezydent przegrałby jednak w drugiej turze z innym kandydatem - liderem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Według pracowni United Survey, kandydat PSL dostałby 45,90 proc. głosów, zaś Andrzej Duda 43,90 proc.

10,3 proc. badanych wybrało opcję „nie wezmę udziału w II turze wyborów” lub „nie wiem, trudno powiedzieć”.

Sondaż został przeprowadzony przez United Survey 22 lutego metodą telefoniczną. Badanych było tysiąc osób.
 

Źródło: rmf24.pl
kpaAnkieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura