REKLAMA

[WIDEO] Karykatury Żydów i nazistowskie mundury. Ulicami Aalst po raz kolejny przeszła karnawałowa parada

Żydzi przedstawieni jako pasożyty, uczestnicy w nazistowskich mundurach – widzimy na zdjęciach wykonanych podczas corocznego pochodu karnawałowego w belgijskim mieście Aalst.
 [WIDEO] Karykatury Żydów i nazistowskie mundury. Ulicami Aalst po raz kolejny przeszła karnawałowa parada
/ fot. screen YouTube
Organizatorzy zaprzeczają zarzutom o antysemityzm. Ich zdaniem obraz był częścią charakterystycznej dla imprezy satyry i kpiny z każdej możliwej osoby lub grupy.
 

Jesteśmy ostatnim bastionem wolności słowa. Jeśli Aalst upadnie, to jest skończone – powiedział w zeszłym tygodniu belgijski radny Michel Van Brempt.

Inne zdanie na temat belgijskiego pochodu ma także UNESCO, które w ubiegłym roku podjęło decyzję o wykreśleniu karnawału z listy niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Organizacja uznała, że „pomimo ostrzeżeń, władze miasta nie postawiły sprawy jasno, co do tego, jakie figury i w jaki sposób mogą na karnawale być prezentowane”.
 

Do sytuacji kilka dni temu odniósł się także szef izraelskiego MSZ Israel Katz.

Belgia jako zachodnia demokracja powinna się wstydzić pozwolić na taki szklisty antysemicki pokaz. Wzywam tamtejsze władze do potępienia i zakazania tej nienawistnej parady w Aalst – pisał niedawno izraelski minister spraw zagranicznych.
 

Źródło: Twitter
kpaAnkieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura