„Oczekuję, że Andrzej Malinowski podda się autolustracji”. Marek Sawicki ws. przewodniczącego RDS

– Jeśli są tego typu doniesienia, to myślę, że jest to osoba odpowiedzialna i być może zrobi to w najbliższym czasie [podda się autolustracji – przyp. red.] – mówił o przewodniczącym RDS poseł PSL Marek Sawicki.
 „Oczekuję, że Andrzej Malinowski podda się autolustracji”. Marek Sawicki ws. przewodniczącego RDS
/ Marek Sawicki / fot. screen YouTube - Polskie Radio
Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda wezwał dzisiaj przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego Andrzeja Malinowskiego do rezygnacji z tejże funkcji.

Andrzej Malinowski rzeczywiście był tajnym współpracownikiem wywiadu wojskowego. Ponadto, Andrzej Malinowski nie zrealizował swojej zapowiedzi i do dziś nie poddał się autolustracji – czytamy w dzisiejszym oświadczeniu szefa „Solidarności”.

Przeczytaj całe oświadczenie: Piotr Duda: Wzywam Andrzeja Malinowskiego do rezygnacji z funkcji przewodniczącego RDS

„Oczekuję, że Andrzej Malinowski podda się autolustracji”

Gościem porannej audycji Krzysztofa Świątka na antenie programu pierwszego Polskiego Radia był poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki.

Prowadzący audycję poruszył temat przewodniczącego RDS [Andrzej Malinowski był poseł II kadencji Sejmu z ramienia PSL – przyp. red.] i zapytał Sawickiego o sprawę potwierdzenia autentyczności teczki byłego współpracownika wojskowych służb PRL Andrzeja Malinowskiego, TW „Roman”.

To trzeba przede wszystkim samego pana Malinowskiego na ile te orzeczenia są prawdziwe – odpowiedział Sawicki, lecz po chwili prowadzący wtrącił, że IPN stwierdził jednoznacznie, że teczka TW „Romana” jest autentyczna.
 

Jeśli są tego typu doniesienia, to myślę, że jeśli chodzi o Malinowskiego, to na tyle na ile go znam, to jest to osoba odpowiedzialna i być może zrobi to w najbliższym czasie [podda się autolustracji – przyp. red.]


– odparł poseł PSL.

Sawicki zapytany przez prowadzącego, czy ten nie chce odciąć się od przewodniczącego RDS przez to, że Malinowski był kiedyś posłem z ramienia PSL, stwierdził, że „nie chodzi o kwestię odcięcia czy nieodcięcia”. – Ja z żadnym współpracownikiem się nie utożsamiam, więc proszę mnie z tym nie kojarzyć – zaznaczył Sawicki.
 

Oczekuję, że Andrzej Malinowski podda się autolustracji


– zakończył Marek Sawicki.
 

Źródło: Polskie Radio
kpaOceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe