REKLAMA

Koronawirus w Polsce. Co z mszami świętymi? Minister zdrowia wyjaśnia

– Zwiększenie liczby mszy jest zasadne i sensowne, chodzi o zwiększenie odległości do 1 metra miedzy wiernymi. Im mniej osób na raz w jednym miejscu, tym lepiej – mówił na konferencji w KPRM minister zdrowia Łukasz Szumowski.
 Koronawirus w Polsce. Co z mszami świętymi? Minister zdrowia wyjaśnia
Wikipedia domena publiczna
W związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, żeby nie było dużych zgromadzeń osób, proszę o zwiększenie – w miarę możliwości, liczby niedzielnych Mszy Świętych w kościołach, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych” – napisał we wczorajszym komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

„Zwiększenie liczby mszy jest zasadne”

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister zdrowia Łukasz Szumowski został zapytany o komunikat przewodniczącego episkopatu, a także o ewentualną rekomendację dla wiernych do pozostania w domach.

Szumowski podkreślił, że sytuacja jest dynamiczna, monitorowana przez służby i jest w kontakcie z Episkopatem. Dodał również, że na mszach był odczytywany list ministra zdrowia, komunikat abp Gądeckiego, a w KPRM odbyło się spotkanie z przedstawicielami związków wyznaniowych.

Wiemy, że w niektórych krajach takie decyzje zostały podjęte, na dziś w Polsce nie ma potrzeby. Zwiększenie liczby mszy jest zasadne i sensowne, chodzi o zwiększenie odległości do 1 metra miedzy wiernymi. Im mniej osób na raz w jednym miejscu, tym lepiej – zaznaczył.

Źródło: wprost.pl
kpaAnkieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura