Harvey Weinstein skazany na 23 lata więzienia

Sąd w Manhattanie skazał producenta na 23 lata więzienia. Weinstein został także wpisany na listę przestępców seksualnych. Ma 30 dni na złożenie dokumentów, jeśli będzie chciał odwołać się od wyroku sądu.
 Harvey Weinstein skazany na 23 lata więzienia
/ fot. screen YouTube
67-letni Harvey Weinstein przybył na przesłuchanie na wózku inwalidzkim i w kajdankach. Sędzia James Burke skazał Weinsteina na 20 lat więzienia za przestępczy akt seksualny pierwszego stopnia i 3 lata więzienia za gwałt trzeciego stopnia. "Wyroki odbędą się kolejno i w obu przypadkach nastąpi 5 lat nadzoru po zwolnieniu z więzienia" – informuje CNN.

To nie jest dobra atmosfera, jaką mamy tu teraz w Stanach Zjednoczonych – powiedział po usłyszeniu wyroku Harvey Weinstein. Dodał, że jest „całkowicie skołowany”.

Przed ogłoszeniem wyroku wypowiedziały się także kobiety, które oskarżyła Weinsteina: Jessica Mann i Miriam Haley.

Gdyby Harvey Weinstein nie został skazany, zdarzyłoby by się to kolejny raz – powiedziała Haley. – Ulżyło mi, że teraz będzie wiedział, że nie jest ponad prawem – dodała.

Z kolei Mann podkreśliła, że to, do czego dopuścił się producent filmowy miało ogromny wpływ na jej psychikę. – Gwałt nie trwa chwilę, a wieczność – dodała.

Źródło: CNN / wp.pl
kpaOceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe