Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zakażony koronawirusem

Jak podała Polska Agencja Prasowa, a także brytyjska BBC premier Boris Johnson ma pozytywny wynik testu na koronawirusa.
 Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zakażony koronawirusem
/ grafika własna
W filmie opublikowanym na jednym z mediów społecznościowych premier Wielkiej Brytanii powiedział, że będzie sprawował swoje obowiązki z domu, po tym, jak stwierdzono u niego pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Mam łagodne objawy koronawirusa, to temperatura i uporczywy kaszel – słyszymy na filmie zamieszczonym na jego koncie na Twitterze. – Za radą lekarza, zrobiłem test, którego wynik wyszedł dodatni – dodał.

Johnson podkreślił, że pracuje z domu, gdzie jest odizolowany. Jak dodał, dzięki „magicznej” technologii może komunikować się ze swoimi urzędnikami, aby prowadzić „narodową walkę z wirusem”.

W ciągu ostatnich 24 godzin wystąpiły u mnie łagodne objawy i testy na koronawirusa dały pozytywny wynik. Jestem teraz odizolowany, ale nadal będę prowadził działania rządowe za pomocą wideokonferencji. Razem to pokonamy” – czytamy we wpisie premiera Wielkiej Brytanii.
 


Rzecznik prasowy Downing Street poinformował, że szef rządu zaczął doświadczać łagodnych objawów w czwartek - dzień po tym, jak w Izbie Gmin uczestniczył w cotygodniowej sesji poselskich pytań i odpowiedzi do premiera.

Premier został przebadany na koronawirusa za osobistą radą naczelnego lekarza Anglii, profesora Chrisa Whitty'ego. Test został przeprowadzony na Downing Street 10 przez personel NHS i wynik testu był pozytywny – powiedział rzecznik.

W czwartek po południu Johnson nie brał udziału w codziennej konferencji prasowej na Downing Street poświęconej walce z koronawirusem - obecnie przeprowadzanej online - i zastąpił go minister finansów Rishi Sunak. Było to jednak podyktowane tym, że Sunak zgodnie z zapowiedzią zaprezentował plan pomocy dla osób pracujących w formie zatrudnienia.

W czwartek wieczorem natomiast Johnson wyszedł przed rezydencję szefa rządu na Downing Street, by wraz z setkami tysięcy Brytyjczyków oklaskami podziękować pracownikom NHS, którzy walczą z koronawirusem. Nagranie z tego momentu zamieścił na Twitterze.

Wcześniej w tym tygodniu rzecznik rządu poinformował, że gdyby okazało się, że premier nie jest w stanie kierować gabinetem, jego obowiązki przejmie minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

Według podanego w czwartek wieczorem bilansu do tej pory w Wielkiej Brytanii wykryto 11683 przypadki koronawirusa, z czego 578 zakończyło się zgonem pacjentów.

/ PAP/BBC


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe