REKLAMA

[TRANSMISJA ONLINE] Dziś o godz. 18 Papież udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi

Dziś przed bazyliką Świętego Piotra odbędzie się modlitwa przeprowadzona przez Papieża Franciszka w intencji zakończenia pandemii koronawirusa.
 [TRANSMISJA ONLINE] Dziś o godz. 18 Papież udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi
/ PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
O godz. 18 rozpocznie się modlitwa papieża Franciszka przed bazyliką Świętego Piotra w intencji zakończenia pandemii koronawirusa, którą będą transmitować watykańskie media.

Dzięki duchowemu uczestnictwu w modlitwie prowadzonej przez Ojca Świętego możemy doświadczyć wspólnoty i jedności Kościoła na całym świecie w tym trudnym czasie. Bóg jest blisko każdego z nas, kierujmy do niego nasze prośby o pokój w sercu – powiedział rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Bądźmy razem, pomagajmy osobom potrzebującym, szczególnie chorym i starszym, niech nikt nie będzie pozostawiony sam sobie. Wspierajmy organizacje charytatywne, które niosą pomoc. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa określonych przez służby sanitarne. Ich przestrzeganie jest wyrazem odpowiedzialności i chrześcijańskiej miłości bliźniego – dodał.

Na zakończenie modlitwy papież udzieli specjalnego błogosławieństwa Urbi et Orbi, do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

 


  /PAP/Stacja7.pl
kpa

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura