Sytuacja w Nowym Jorku pogarsza się. Gubernator potrzebuje 30 tys. respiratorów. Jest trzy razy mniej

W całym stanie Nowy Jork odnotowano ponad 44 000 przypadków zakażenia, w tym 25 398 w samym tylko Nowym Jorku. To oznacza wzrost o 7000 przypadków w ciągu jednego dnia.
 Sytuacja w Nowym Jorku pogarsza się. Gubernator potrzebuje 30 tys. respiratorów. Jest trzy razy mniej
/ PAP/EPA/PETER FOLEY
Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo poinformował w piątek, że liczba śmiertelnych przypadków zakażenia koronawirusem w stanie Nowy Jork wynosi obecnie 519, co oznacza wzrost o 134 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Cuomo wezwał Gwardię Narodową do podjęcia działań na rzecz „kopnięcia koronawirusa w tyłek”.

Obecnie w całym stanie Nowy Jork odnotowano ponad 44 000 przypadków zakażenia, w tym 25 398 w samym tylko Nowym Jorku. To oznacza wzrost o 7000 przypadków w ciągu jednego dnia. 6481 osób wymaga hospitalizacji, a 1.583 osoby znajdują się na oddziałach intensywnej terapii.

Cuomo przewiduje, że będzie potrzebował w sumie 140 tys. łóżek, gdy nadejdzie szczyt pandemii. Potrzebuje również 30 tys. respiratorów, ale ma ich tylko 8 tys.
 

365 ofiar koronawirusa w Nowym Jorku

Według najnowszych informacji podanych przez władze stanowe, w samym Nowym Jorku w wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło 365 osób. Kolejne 154 osoby to ofiary z całego stanu.

W piątek, gubernator Cuomo ogłosił, że zamyka wszystkie szkoły w całym stanie na kolejne dwa tygodnie (do 15 kwietnia), aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

/dailymail.co.uk
kpaOceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe