REKLAMA

MON: ponad 5 tys. żołnierzy zaangażowanych w walkę z koronawirusem

Łączna ilość przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi 1436 – informuje Ministerstwo Zdrowia. Szef resortu obrony narodowej poinformował, że dziś w walkę z koronawirusem zaangażowano ponad 5 tys. żołnierzy oraz ponad 600 jednostek sprzętu.
 MON: ponad 5 tys. żołnierzy zaangażowanych w walkę z koronawirusem
/ PAP/Artur Reszko
– Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 5382 żołnierzy i pracowników wojska oraz 646 jednostek sprzętu. 2010 żołnierzy wspiera Straż Graniczną i Policję w ochronie granicy – napisał na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 
 

Wcześniej szef MON podkreślił również, że w walkę z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce zaangażowane są Wojska Obrony Terytorialnej.

"Terytorialsi" opiekują się już ponad 800 osobami starszymi i kombatantami oraz wspierają służby medyczne i rodziny ratowników. We współpracy z Caritasem przetransportowali także 100 ton żywności, która trafi do potrzebujących.

Koronawirus w Polsce

Według najnowszych informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia łączna ilość przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce to 1436 osób. Odnotowano także 16 przypadków śmiertelnych.

Dziś rano resort zdrowia poinformował o 47 nowych przypadkach.

„Potwierdzone przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego” – przekazało ministerstwo.

/Twitter
kpaAnkieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura