Hiszpania: Resort zdrowia podał zatrważające dane. 832 przypadki śmiertelne w ciągu ostatniej doby

O 832 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa - poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia tego kraju. Tym samym liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła do 5690. W Hiszpanii zakażone są ponad 72 tysiące osób.
W sumie od początku epidemii koronawirusa zainfekowanych zostało 72 248 osób - sprecyzował resort zdrowia, wskazując, że pomiędzy piątkowym a sobotnim przedpołudniem liczba zakażeń wzrosła w kraju o blisko 8190 przypadków.
Ministerstwo zdrowia odnotowało także szybki wzrost grona pacjentów, którzy wyzdrowieli po infekcji koronawirusem. Ich liczba w ciągu ostatniej doby zwiększyła się z 9 357 do 12 285 osób.
Największa liczba dotychczas stwierdzonych infekcji koronawirusem dotyczy wspólnoty autonomicznej Madrytu, gdzie do sobotniego przedpołudnia zanotowano 21 520 przypadków zakażenia. W ciągu ostatnich 24 godzin nastąpił wzrost infekcji o 2 277.
W regionie Madrytu nastąpiło dotychczas najwięcej - 2757 - zgonów w całym kraju. Tylko podczas minionej doby zmarło tam 345 osób.
Pod względem przypadków zachorowań na 100 tys. mieszkańców wśród hiszpańskich regionów przeważa jednak La Rioja, na północy. Na taką liczbę ludności przypada tam średnio niemal czterech pacjentów zainfekowanych Covid-19.
Innymi regionami o wysokim współczynniku zachorowań jest wspólnota Madrytu, oraz Nawarra i Kraj Basków na północy Hiszpanii. Na 100 tys. mieszkańców przypada tam odpowiednio 2,9 oraz 2,5 i 2,1 przypadków zakażenia koronawirusem.
/PAP

Ministerstwo zdrowia odnotowało także szybki wzrost grona pacjentów, którzy wyzdrowieli po infekcji koronawirusem. Ich liczba w ciągu ostatniej doby zwiększyła się z 9 357 do 12 285 osób.
Największa liczba dotychczas stwierdzonych infekcji koronawirusem dotyczy wspólnoty autonomicznej Madrytu, gdzie do sobotniego przedpołudnia zanotowano 21 520 przypadków zakażenia. W ciągu ostatnich 24 godzin nastąpił wzrost infekcji o 2 277.
W regionie Madrytu nastąpiło dotychczas najwięcej - 2757 - zgonów w całym kraju. Tylko podczas minionej doby zmarło tam 345 osób.
Pod względem przypadków zachorowań na 100 tys. mieszkańców wśród hiszpańskich regionów przeważa jednak La Rioja, na północy. Na taką liczbę ludności przypada tam średnio niemal czterech pacjentów zainfekowanych Covid-19.
Innymi regionami o wysokim współczynniku zachorowań jest wspólnota Madrytu, oraz Nawarra i Kraj Basków na północy Hiszpanii. Na 100 tys. mieszkańców przypada tam odpowiednio 2,9 oraz 2,5 i 2,1 przypadków zakażenia koronawirusem.
#BREAKING Spain counts 832 deaths in 24 hours as toll surges to 5,690: govt pic.twitter.com/2ZJKGaLH75
— AFP news agency (@AFP) March 28, 2020
/PAP


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 28.03.2020 14:05
Komentarze
Hiszpania legalizuje pół miliona nielegalnych migrantów. Rząd pominął parlament
14.04.2026 18:40

Komentarzy: 0
Decyzja hiszpańskiego rządu wywołała poważne kontrowersje i polityczny spór. Nowe przepisy mają objąć ogromną grupę osób przebywających w kraju bez uregulowanego statusu, a sposób ich wprowadzenia budzi sprzeciw części sceny politycznej.
Czytaj więcej
Hiszpan nie miał litości! Mocne słowa o Robercie Lewandowskim
09.04.2026 11:19

Komentarzy: 0
Barcelona przegrała przed własną publicznością z Atletico Madryt 0:2 w pierwszym meczu ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski został zmieniony po pierwszej połowie. Hiszpański dziennikarz nie miał litości dla Polaka.
Czytaj więcej
Hiszpania zamknęła przestrzeń powietrzną dla samolotów biorących udział w atakach na Iran
30.03.2026 17:03

Komentarzy: 0
Hiszpania na początku wojny USA i Izraela z Iranem poinformowała Waszyngton o zamknięciu swojej przestrzeni powietrznej dla samolotów biorących udział w konflikcie – poinformowała w poniedziałek ministra obrony Hiszpanii Margarita Robles, potwierdzając wcześniejsze doniesienia dziennika „El Pais”.
Czytaj więcej
Przez masowe legalizacje Hiszpania staje się magnesem dla nielegalnej migracji
11.03.2026 17:55

Komentarzy: 0
Jak informuje portal tichyseinblick.de, legalizacja przez władze Hiszpanii pół miliona migrantów, którzy nielegalnie przedostali się do kraju, ma wpływ na ruch migracyjny. Nie tylko w Ceucie na granicach czekają nowi pretendenci do stania się Europejczykami. Mieszkańcy Afryki Północnej lecą do Stambułu i przejeżdżają przez Pireneje. Sytuacja wymyka się rządowi Pedro Sáncheza spod kontroli.
Czytaj więcej
Iran grozi krajom UE: „Zapłacą cenę”
05.03.2026 15:21
