Spirala absurdu nakręca się. Władze angielskiej miejscowości chcą usunąć pomnik założyciela skautingu

Po Churchillu przyszła kolej na Baden-Powella. Władze miejscowości Poole w południowej Anglii zamierzają usunąć z przestrzeni publicznej pomnik założyciela światowego ruchu skautowego, oskarżając go o... rasizm.
 Spirala absurdu nakręca się. Władze angielskiej miejscowości chcą usunąć pomnik założyciela skautingu
/ Wikimedia Commons
Na fali antyrasistowskich protestów demonstranci zaczęli rewidować historię Europy i świata, domagając się de facto napisania jej  na nowo.
Walka z symbolami zachodniej cywilizacji dosięgnęła jej symboli i ważnych postaci. Po zniszczeniu pomników m.in. Krzysztofa Kolumba i Winstona Churchilla, przyszła kolej na pomnik... Sir Roberta Baden-Powella, założyciela międzynarodowego skautingu.

Władze brytyjskiej miejscowości Poole zapowiadają usunięcie monumentu stojącego obecnie na nabrzeżu portowym. Twarz Baden-Powella zwrócona jest w stronę wyspy Brownsea, miejsca, w którym w 1907 roku rodził się światowy skauting. Pomnik ma zostać zdemontowany jeszcze dziś.
 
Mimo że Baden-Powell słynie jako założyciel ruchu skautowego, pamiętamy także o pewnych aspektach jego życia, które nie zasługują na upamiętnienie

- stwierrdziła przewodnicząca rady miasta Vikki Slade.

Sir Robert Baden-Powell zakładając skauting krzewił w nim ideały poświęcenia dla drugiego człowieka, braterstwa, służby i przywiązania do wartości. Z jego wytycznych czerpało m.in. polskie harcerstwo, które formowało takich bohaterów, jak "Rudy", "Alek", "Zośka" i wielu innych działaczy podziemia niepodległościowego, którzy oddali życie w obronie najwyższych wartości.cwp/TVN24, Wikipedia

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe