REKLAMA

„Przyznał się! Tusk wykluczył Polskę”. Waszczykowski komentuje słowa byłego premiera

Nie Unia, nie Ukraina, a Tusk wykluczył Polskę z rozwiązywania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego – pisze na Twitterze były szef MSZ Witold Waszczykowski.
 „Przyznał się! Tusk wykluczył Polskę”. Waszczykowski komentuje słowa byłego premiera
/ Flickr/CC BY 2.0

6 lat temu, w 2014 roku, prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka dzwonił do ówczesnego śzefa polskiego rządu Donalda Tuska ws. rozwiązania konfliktu na Ukrainie.

– Łukaszenko do mnie wtedy zadzwonił, byłem jeszcze premierem, i wprost zaproponował, żeby przekonać Unię, że on może być gwarantem pokojowego rozwiązania problemu ukraińskiego. I żeby wesprzeć jego pomysł białorusko-ukraińskiej unii personalnej, z nim jako prezydentem obu państw – wyznał w rozmowie z Onetem szef Europejskiej Partii Ludowej.

ZOBACZ: Tusk: „Nie mówiłem o tym wcześniej, parę lat temu Łukaszenka zadzwonił do mnie w sprawie…”

Zdaniem Tuska białoruski przywódca robił to nie ze względu na troskę o Ukrainę, lecz z obawy przed utratą władzy.„Przyznał się!”

Do słów byłego polskiego premiera odniósł się w mediach społecznościowych były szef MSZ Witold Waszczykowski, który napisał: „Przyznał się! Mówiłem już w 2016, że Łukaszenka proponował przystąpienie Polski do procesu pokojowego ws Ukrainy. Tusk odmówił”.

„To dlatego nie ma Polski w procesie mińskim. Nie Unia, nie Ukraina, a Tusk wykluczył Polskę z rozwiązywania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego” – dodał.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura