Nitras kpi z Chełma. „Mają pewnie ze trzy autobusy”. Jest odpowiedź prezydenta miasta

Mamy kilkanaście razy więcej autobusów, za tę pogardę należą się chełmianom przeprosiny – komentuje słowa posła Platformy Obywatelskiej prezydent Chełma Jakub Banaszek.
 Nitras kpi z Chełma. „Mają pewnie ze trzy autobusy”. Jest odpowiedź prezydenta miasta
YouTube/Onet


Poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras na antenie Radia ZET został zapytany o to czy Rafał Trzaskowski będzie potrafił pogodzić stanowisko prezydenta stolicy z funkcją lidera nowego ruchu społecznego. Prowadząca program przypomniała nawet słowa Bogdana Zdrojewskiego (niegdyś prezydenta Wrocławia), który przyznał, że będzie to bardzo trudne zadanie.

– Czy Warszawa ma problemy finansowe? Proszę zapytać jakiegokolwiek burmistrza, prezydenta czy marszałka województwa w Polsce. Każdy pani powie: mamy dramatyczny spadek dochodów w związku z działaniami rządu – powiedział poseł Platformy Obywatelskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nitras kpi z Chełma. Wiceminister odpowiada: „Deficyt honoru”

Zapytany o podniesienie cen biletów komunikacji miejskiej stwierdził, że „nie ma w tym nic nadzwyczajnego”. Kiedy dziennikarka przytoczyła wypowiedź prezydenta Chełma Jakuba Banaszka, który poinformował wcześniej, że od przyszłego roku wprowadzi bezpłatną komunikację miejską, Nitras odparł: – Super, tylko w Chełmie są pewnie ze trzy autobusy.

– Komunikacja w dużym mieście, takim jak Warszawa, jest zupełnie czymś innym. Ja bym chciał zobaczyć budżet Chełma. Ja sprawdzę i przyślę pani, jaki był budżet Chełma planowany na ten rok, a jaki był rok i dwa lata temu – dodał polityk Platformy Obywatelskiej.

 „Za tę pogardę należą się przeprosiny”

Na słowa posła Platformy Obywatelskiej zareagował prezydent miasta Chełm Jakub Banaszek, który stwierdził, że wszystkim chełmianom należą się przeprosiny.

„Mamy kilkanaście razy więcej autobusów, za tę pogardę należą się chełmianom przeprosiny. Doprowadziliście Warszawę do takiego stanu, że dziś musicie oszczędnie gospodarować prawdą. Swoje obietnice realizuje, co z Waszymi?PS. Chłopaki nie płaczą i dotrzymują słowa!” – napisał w mediach społecznościowych Banaszek.

 

 


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura