„Roman Giertych znalazł dokumenty obciążające najważniejsze osoby w państwie”

[Roman Giertych - przyp. red.] Oświadczył, że znalazł dokumenty pochodzące od najważniejszej osoby w państwie, świadczące o tym, że ingerowała ona w działania przeciwko Leszkowi Czarneckiemu – powiedział na antenie TOK FM mec. Jacek Dubois.
Roman Giertych zabierany karetką do szpitala, po tym jak zasłabł podczas przeszukania w jego domu „Roman Giertych znalazł dokumenty obciążające najważniejsze osoby w państwie”
Roman Giertych zabierany karetką do szpitala, po tym jak zasłabł podczas przeszukania w jego domu
PAP/Wojciech Olkuśnik


Zatrzymany w czwartek przez Centralne Biura Antykorupcyjne mecenas Roman Giertych zemdlał podczas przeszukania jego domu w Józefowie. Po tym, jak zasłabł, został wyniesiony nieprzytomny z domu do karetki na noszach. Trafił do szpitala.

Znany prawnik znalazł się w grupie osób zatrzymanych w czwartek przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Został ujęty przed gmachem Sądu Okręgowego w Warszawie przez nieumundurowanych funkcjonariuszy.

Jak poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, materiał dowodowy zgromadzony przez CBA wskazuje na udział zatrzymanych w procederze wyprowadzania środków ze spółki giełdowej, przywłaszczania tych środków, a także prania pieniędzy. Chodzi o 92 mln zł.


 

„Złamano Konwencję Praw Człowieka”


Według mec. Jacka Dubois, prywatnie przyjaciela Romana Giertycha, prokuratura przedstawiła zarzuty prawnikowi, kiedy był nieprzytomny.

– Mecenas podłączony był do aparatury podtrzymującej życie, odwrócony tyłem. Pani prokurator odczytała śpiącej lub nieprzytomnej osobie zarzut – stwierdził na antenie TOK FM Dubois i dodał, że jego zdaniem prokuratura złamała polskie prawo i Konwencję Praw Człowieka.

– Tylko w takich kategoriach można rozpatrywać znęcanie się nad nieprzytomnym adwokatem, którego do tego stanu doprowadziły działania CBA – podkreślił.

 

 

Dokumenty od „najważniejszej osoby w państwie”


Dubois stwierdził również, że Roman Giertych stracił przytomność „w niewyjaśnionych okolicznościach, gdy był w łazience sam na sam z agentem CBA”.

CZYTAJ TAKŻE: Zastępczyni RPO spotkała się z Giertychem. „Powiedział mi, że był w łazience z agentem i on coś zrobił” 

– Moja ostatnia rozmowa z nim miała miejsce w środę wieczorem. Oświadczył, że znalazł dokumenty pochodzące od najważniejszej osoby w państwie, świadczące o tym, że ingerowała ona w działania przeciwko Leszkowi Czarneckiemu – powiedział prawnik.

 


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura