Pilne! [FOTO] Fotoreporter "Tygodnika Solidarność" postrzelony z policyjnej broni na Marszu Niepodległości

W tym roku Marsz Niepodległości został zorganizowany w formule zmotoryzowanej jako Rajd Niepodległości. Część z uczestników przyszła jednak pieszo. Bliżej niezidentyfikowane osoby rozpoczęły bójkę z policję na Rondzie de Gaulle'a. Reakcja policji znacząco różniła się od reakcji na działania lewackich bojówkarzy, którzy kilka dni wcześniej atakowali kościoły, księży i wiernych, czasem przy użyciu butelek czy trzonków od siekier. Tym razem policja użyła broni gładkolufowej. Ranny został wieloletni fotoreporter Tygodnika Solidarność Tomasz Gutry.
 Pilne! [FOTO] Fotoreporter
/ Grafika własna / Tysol.pl

Czytaj również: [Tylko u nas] Piotr Duda po postrzeleniu naszego fotoreportera: "S" tej sprawy nie odpuści

Wspólne oświadczenie redaktorów naczelnych Tygodnika Solidarność i Tysol.pl po postrzeleniu Tomasza Gutrego

Tomasz Gutry dokumentował przy pomocy fotografii przemiany solidarnościowe od wczesnych lat osiemdziesiątych, przygotowywał między innymi dokumentację fotograficzną Mszy za Ojczyznę. Na początku lat dziewięćdziesiątych rozpoczął współpracę z Tygodnikiem Solidarność. Tomasz Gutry ma 74 lata.

Według relacji naszego fotoreportera postrzał w policzek otrzymał z kilku metrów, trudno więc mówić o przypadku. Miał też widoczny aparat fotograficzny. Kula utkwiła w ranie. Tomasza Gutrego czeka operacja usunięcia kuli.

Tomasz Gutry jest rasowym fotoreporterem. Pierwsze o co zapytał przy kolejnej rozmowie, to czy dotarły do nas jego zdjęcia.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak pytany o potwierdzenie tej informacji, powiedział PAP, że nic nie wie o takim zdarzeniu. Rzecznik potwierdził jednak, że podczas środowych zamieszek funkcjonariusze w indywidualnych przypadkach używali broni gładkolufowej.

Redakcje Tygodnika Solidarność i Tysol.pl wyrażają oburzenie i składają życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

Niepodległość, 102 lata później, Polska, 2020. Na zdjęciu fotograf "Tygodnika Solidarność". Wstyd, bezsilność, nienawiść.

Opublikowany przez Monikę Adamczyk Środa, 11 listopada 2020

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe