Wspólne oświadczenie redaktorów naczelnych Tygodnika Solidarność i Tysol.pl po postrzeleniu Tomasza Gutrego

Na Marszu Niepodległości został postrzelony fotoreporter Tygodnika Solidarność. Według relacji Tomasza Gutrego, który ma 74 lata i pracuje w "TS" od wczesnych lat dziewięćdziesiątych, a przemiany solidarnościowe dokumentuje fotograficznie od wczesnych lat osiemdziesiątych, miał do niego strzelić z kilku metrów policjant. Gumowy pocisk utkwił w twarzy naszego fotoreportera, który obecnie przebywa w szpitalu, gdzie czeka go operacja. W związku z tym redaktorzy naczelni Tygodnika Solidarność i Tysol.pl oświadczają co następuje:
Tomasz Gutry Wspólne oświadczenie redaktorów naczelnych Tygodnika Solidarność i Tysol.pl po postrzeleniu Tomasza Gutrego
Tomasz Gutry / Tomasz Gutry "TS"

Czytaj również: Pilne! [FOTO] Fotoreporter "Tygodnika Solidarność" postrzelony z policyjnej broni na Marszu Niepodległości

[Tylko u nas] Piotr Duda po postrzeleniu naszego fotoreportera: "S" tej sprawy nie odpuści

 

Zachowanie policji na tegorocznym Marszu Niepodległości uznajemy za absolutnie skandaliczne, również w świetle różnicy w traktowaniu aktów agresji i wandalizmu lewackich bojówkarzy kilka tygodni temu, podczas których służby wykazywały się nadzwyczajną pobłażliwością i Marszu Niepodległości, gdzie reagowały z całą stanowczością.

Nie czujemy żadnego związku z uczestnikami burd, w żadnym z powyższych wypadków, niezależnie od tego kim są. Nie rozumiemy natomiast czym kierował się policjant, który, zgodnie z relacją P. Tomasza Gutrego, strzelił mu w głowę z odległości kilku metrów. Do starszego człowieka z ogromnym, widocznym aparatem fotograficznym. Jakiego rodzaju zagrożenie w nim dostrzegł? Ile było podobnych przypadków? Nie zgadzamy się na traktowanie ludzi na ulicach według różnych standardów. Nie żyjemy w społeczeństwie kastowym. Mamy prawo oczekiwać obiektywnego i równego traktowania obywateli przez służby.

Dlatego żądamy wyjaśnień zarówno od Komendanta Głównego Policji, jak i od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

red. nacz. Tygodnika Solidarność Michał Ossowski

red. nacz Tysol.pl Cezary Krysztopa

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe