REKLAMA

„Zapraszam pana Węglarczyka na korepetycje”. Dominik Tarczyński nie przebiera w słowach [WIDEO]

Oni opluwają Polaków usuwają tekst i przepraszają, i następnego dnia robią to samo – skomentował szokujący artykuł Onetu opublikowany dzień przed Wigilią europoseł PiS Dominik Tarczyński.
Dominik Tarczyński „Zapraszam pana Węglarczyka na korepetycje”. Dominik Tarczyński nie przebiera w słowach [WIDEO]
Dominik Tarczyński / fot. YouTube / Portal wPolityce

23 grudnia portal Onet opublikował artykuł o nazwie „Na froncie, w obozie, pod okupacją… Najsmutniejsze Święta Bożego Narodzenia”, w którym przedstawiono los żołnierzy obchodzących święta na wojennym szlaku. [CZYTAJ WIĘCEJ]

„Czas wojny zniszczył piękną tradycję rodzinnego świętowania. Już w pierwsze wojenne Święta w 1939 r., wiele polskich rodzin zostawiło na wigilijnym stole nie jedno, a kilka nakryć dla spóźnionych gości” – czytamy w artykule Onetu.

Wiele kontrowersji i oburzenie internautów sprawiło jednak zdjęcie ilustrujące artykuł - wybrano „uśmiechających się” do czytelników żołnierzy Wehrmachtu w czasie Wigilii w jednym z bunkrów polowych na froncie wschodnim. Po fali krytyki, która spadła na serwis, redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk opublikował na Twitterze oświadczenie, w którym przeprosił czytelników, podkreślając, że „tekst nie powinien się był ukazać w Onecie”.
 

Ostre słowa polityków PiS


Do artykułu odniósł się jeszcze w ten sam dzień europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński, który nie szczędził krytyki pod adresem jednego z największych polskich portali informacyjnych.

„Onet przekroczył wszelkie granice. Po plucie w twarz Polakom” – napisał dzień przed Wigilią i dodał, że „większej perfidnej manipulacji niż ilustrowanie świąt zdjęciem »smutnych Niemców« wyobrazić sobie nie można”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Burza po skandalicznym artykule Onetu. Tarczyński: Plucie w twarz Polakom 

W niedzielę w programie „Woronicza 17” na antenie TVP Info także podjęto temat kontrowersyjnego artykułu opublikowanego przez Onet.

– Od czasów zjednoczenia Niemcy podjęły celowe działania, aby zacierać swoją odpowiedzialność za wywołanie II wojny światowej i zaczęły kierować przekaz, że mamy dobrych Niemców i złych nazistów, że Niemcy byli przeciwko nazistom i Hitlerowi. To celowe działanie, mamy wiele filmów, dokumenty w tej kwestii, gdzie jest na siłę pompowany ruch oporu wobec nazistów, ale większość Niemców zdecydowanie popierała politykę NSDAP, kiedy miały miejsce największe zbrodnie – stwierdził poseł PiS Adam Andruszkiewicz.

Jego zdaniem „Onet, który jest w rękach kapitału niemieckiego, nie tylko wymierzył policzek w twarz ofiarom Niemców z II wojny światowej, ale również wpisał się w tą propagandę”.

W ostrych słowach wypowiedział się ponownie europoseł PiS Dominik Tarczyński, który na antenie zaprosił Bartosza Węglarczyka na… korepetycje z historii Polski.

– Zapraszam pana Węglarczyka na korepetycje, na lekcję historii Polski. (…) Obwinianie PiS o to, że media sprzyjające opozycji, które są w rękach niemieckich, publikują skandaliczny materiał, tłumaczenie, że to brak wykształcenia, to przyznanie, że pracują tam takie, a nie inne osoby. Ten tekst obraził miliony Polaków – powiedział polityk i dodał, że redaktor naczelny Onetu powinien stracić pracę.

– Oni opluwają Polaków usuwają tekst i przepraszają, i następnego dnia robią to samo – zakończył.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura