REKLAMA

"Odbiera mu się szansę..." Poruszające słowa Ewy Błaszczyk o głodzonym na śmierć Polaku w Wielkiej Brytanii

Dla mnie jest kuriozalne, że człowiekowi, który żyje i ma szansę na zdrowie, tę szansę się odbiera - wartościując dodatkowo - co jest godną śmiercią, a co nie - mówiła w programie WP "Newsroom" Ewa Błaszczyk, aktorka i założycielka Fundacji Akogo?, która prowadzi Klinikę Budzik. Swoją wypowiedzią nawiązała do Polaka, który w śpiączce przebywa w szpitalu w Plymouth w Wielkiej Brytanii.
/ screen YT - Kultowe Rozmowy

Chodzi o R.S. - mężczyznę w średnim wieku (jego personalia nie mogą być publikowane ze względu na dobro rodziny), który od kilkunastu lat mieszka w Anglii i który 6 listopada 2020 r. doznał zatrzymania pracy serca na co najmniej 45 minut, w wyniku czego, według szpitala, doszło do poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu. W związku z tym szpital w Plymouth wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie aparatury podtrzymującej życie, na co zgodziły się mieszkający w Anglii żona i dzieci mężczyzny. Przeciwne są temu jednak mieszkające w Polsce matka i siostra, a także mieszkające w Anglii druga siostra mężczyzny i jego siostrzenica.

Zdaniem Ewy Błaszczyk pan Sławek mógłby trafić pod opiekę polskich specjalistów w Klinice Budzik. Podkreśla, że dowodów na wyleczenie osób w podobnych stanie, zna mnóstwo.

Takie osoby zapraszają nas potem na 18. urodziny, rodzą dzieci albo po prostu żyją z dysfunkcją, ale są zadowolone. Przypadków jest mnóstwo, ale my nie robimy cudów. To wymaga pracy, troski i wykonywania zadań w określonym czasie. Ta walka nie jest sprintem, ale maratonem

- podkreśla Ewa Błaszczak, zaznaczając, że 50 proc. tego typu pacjentów wraca do pełni sił.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura