REKLAMA

Maciejewska o porozumieniu Kukiz'15-PiS. Padły mocne słowa

– Można powiedzieć, że ciasteczko zostało połknięte i będzie teraz przez następne miesiące trawione – tłumaczyła posłanka Lewicy Beata Maciejewska, komentując porozumienie na linii PiS-Kuki'15.
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w Sejmie Maciejewska o porozumieniu Kukiz'15-PiS. Padły mocne słowa
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w Sejmie / Flickr.com/Piotr Drabik/(CC BY 2.0)

Dwa dni temu media poinformowały, że Prawo i Sprawiedliwość podpisało z Kukiz'15 umowę o współpracy programowej. Szczegóły porozumienia mają zostać przedstawione w najbliższym czasie.

Informację potwierdził portalowi wPolityce.pl szef Kukiz'15 Paweł Kukiz. – Proszę nie mylić jej z koalicyjną – podpisaliśmy umowę programową – zaznaczył polityk.

PiS „połknął” Kukiz'15?

O współpracy partii rządzącej z Kukiz'15 rozmawiali w Polsat News politycy, w tym poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko.

– To nie jest koalicja taka, jaką do tej pory wszyscy rozumieli, koalicja, która dzieli tort polityczny: ministerstwa, spółki skarbu państwa. To jest koalicja programowa, która skupia się na naszych postulatach, o których mówimy od 2015 r. Proszę zauważyć, jak Paweł Kukiz, Kukiz'15 jest stały w tych postulatach – tłumaczył Sachajko.

Polityk zapewnił także, że posłowie Kukiz'15 "nie dostaną od PiS-u żadnych stanowisk i o żadnych stanowiskach nie rozmawiali".

Do deklaracji Sachajko odniosła się posłanka Lewicy Beata Maciejewska, która stwierdziła, że Kukiz'15 „stracił wszystko".

– Stracił twarz, kręgosłup i stracił ludzi. Można powiedzieć, że ciasteczko zostało połknięte i będzie teraz przez następne miesiące trawione po to, żeby wzmocnił swoją władzę Jarosław Kaczyński i pokazał większą władzę nad Jarosławem Gowinem – tłumaczyła Maciejewska.

– Kaczyńskiemu jest to potrzebne, ponieważ jego większość w Sejmie wciąż maleje – dodała polityk.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura