Nowy sondaż przed wyborami w Rzeszowie. Leniart na drugim miejscu!

Wybory w Rzeszowie odbędą się już za niecałe dwa tygodnie. Kto zajmuje pierwsze miejsce w sondażach? Czy dojdzie do II tury?
Rzeszów, zdjęcie ilustracyjne Nowy sondaż przed wyborami w Rzeszowie. Leniart na drugim miejscu!
Rzeszów, zdjęcie ilustracyjne / Ajgon z polskiej Wikipedii/CC BY-SA 3.0

Pierwotnie wybory w Rzeszowie miały odbyć się na początku maja, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną zostały przesunięte na czerwiec.

„Główny Inspektor Sanitarny, ze względu na sytuację epidemiczną, wydał opinię wskazującą na zasadność przesunięcia daty wyborów przedterminowych i uzupełniających w samorządach. PKW nie zgłosiła zastrzeżeń. W związku z tym premier podjął decyzję o zmianie terminu na 13 czerwca" – poinformował 27 kwietnia rzecznik rządu Piotr Müller.

Kto prowadzi w sondażach?

O fotel prezydenta Rzeszowa walczą kandydat opozycji Konrad Fijołek, popierany przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca –  wiceszef resortu sprawiedliwości Marcin Warchoł, kandydatka PiS, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Jak wskazuje nowy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IRBIS) dla Radia ZET, na najlepszy wynik może obecnie liczyć Konrad Fijołek (47 proc. głosów), a na drugim miejscu znalazła się kandydatka PiS Ewa Leniart (23,6 proc. głosów).

 

 

 

Kolejne miejsca zajęli Grzegorz Braun (10,8 proc. głosów) oraz Marcin Warchoł (10,5 proc. głosów).

Aż 8,1 proc. ankietowanych nie wie na kogo chce głosować.

Sondaż zrealizowano 2 czerwca br. w Rzeszowie metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). 

W innym sondażu (Centrum Badań Marketingowych Indicator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl) Fijołek zajmuje pierwsze miejsce (39 proc. głosów), Warchoł drugie miejsce (20 proc. głosów), Leniart trzecie miejsce (15 proc. głosów), a Braun czwarte miejsce (14 proc. głosów). [CZYTAJ WIĘCEJ]

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe