[Najnowszy sondaż] Coraz bliżej wyborów w Rzeszowie. Kto wygra?

Kandydat opozycji Konrad Fijołek zajmuje pierwsze miejsce w sondażu, przeprowadzonym na niecałe dwa tygodnie przed wyborami w Rzeszowie. Czy polityk ma szansę na zwycięstwo w pierwszej turze?
Rzeszów, zdjęcie ilustracyjne [Najnowszy sondaż] Coraz bliżej wyborów w Rzeszowie. Kto wygra?
Rzeszów, zdjęcie ilustracyjne / Ajgon z polskiej Wikipedii/CC BY-SA 3.0

Jak wskazuje nowy sondaż przeprowadzony przez Centrum Badań Marketingowych Indicator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl Fijołek utrzymuje prowadzenie w wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa.

Kandydat opozycji w badaniu uzyskał 39 proc. głosów, a znajdujący się na drugim miejscu – popierany przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca –  Marcin Warchoł 20 proc. głosów.

Na trzecim miejscu znalazła się kandydatka PiS, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart z 15 proc. głosów. Ostatnie miejsce zajął poseł Konfederacji Grzegorz Braun – 14 proc. głosów.

Aż 12 proc. ankietowanych nie wie, na kogo chce oddać swój głos.

Sondaż dotyczący preferencji politycznych w Rzeszowie został zrealizowany przez Centrum Badań Marketingowych INDICATOR metodą mixed-mode (połączenie techniki CATI i CAWI, czyli wywiady telefoniczne oraz ankiety on-line zrealizowane na panelu selekcyjnym). Pomiaru dokonano w dniach od 20 do 24 maja 2021 r. na reprezentatywnej próbie pełnoletnich mieszkańców Rzeszowa figurujących w spisie wyborców bądź planujących dopełnić formalności przed wyborami na prezydenta miasta. Zrealizowano łącznie N=1000 wywiadów.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe