REKLAMA

Konferencja prasowa o porozumieniu Kukiz'15 i PiS. Wiadomo kiedy się odbędzie

– To jest porozumienie programowe, a nie koalicja – podkreślał Paweł Kukiz, mówiąc o szczegółach współpracy Kukiz'15 i PiS.
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w Sejmie Konferencja prasowa o porozumieniu Kukiz'15 i PiS. Wiadomo kiedy się odbędzie
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w Sejmie / Flickr.com/Piotr Drabik/(CC BY 2.0)

– „Poplecznik” rządu PiS? Cały czas się zastanawiam, czy rzeczywiście wiedza o podstawowych definicjach ustroju, systemu jest naprawdę obca dziennikarzom? – mówił na początku rozmowy w Radiu ZET Paweł Kukiz, śmiejąc się z pytania dziennikarza o współpracę Kukiz'15 z partią rządzącą.

– Współpraca z PiS? Jeżeli ktoś zastawi pani wejście do mieszkania głazem, to czy pani się mocno zastanawia, że pani nie lubi sąsiada obok, ale on ma na tyle sił, żeby pomóc pani ten głaz przesunąć i co, pani nie wejdzie do domu, bo pani go nie lubi? – stwierdził dalej polityk, odnosząc się do porozumienia jakie Kukiz'15 zawarło w ubiegłym tygodniu z PiS. CZYTAJ WIĘCEJ

– To jest porozumienie programowe, a nie koalicja – podkreślił jednocześnie Kukiz.

Szczegóły współpracy PiS-Kukiz'15

– Mam obsesję na punkcie ignorancji dziennikarzy, którzy w ogromnej mierze przyczyniają 
się do utrzymania tego postbolszewickiego systemu, atakując wszystkich tych, którzy chcą zmienić podstawy ustrojowe – mówił dalej Kukiz, pytany o szczegóły współpracy.

Jak wyjaśnił następnie polityk, w ramach porozumienia przygotowano między innymi projekt ustawy antykorupcyjnej. – Ustawa antykorupcyjna, która wykluczyłaby np. takiego pana Piniora (Józefa Piniora - red.) do końca życia, z życia publicznego, zabierając mu bierne prawo wyborcze i uniemożliwiając zatrudnienie w SSP i udział w przetargach publicznych – tłumaczył Kukiz.

– W ustawie antykorupcyjnej zawarty jest obowiązek rozliczania się na bieżąco partii, publikowania rejestru umów i wpłat – dodał polityk.

 

 

Jak poinformował lider Kukiz'15, konferencja prasowa ws. szczegółów współpracy ugrupowań odbędzie się w przyszłym tygodniu.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura