REKLAMA

Terlecki: Tak chamskiej opozycji jaką mamy, to trudno szukać gdziekolwiek w Europie

– Nie, sobie nic nie mam do zarzucenia – stwierdził wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, pytany o ataki opozycji na swoją osobę. Ataki te związane są z wypowiedziami polityka PiS na temat działań Swiatłany Cichanouskiej.
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki Terlecki: Tak chamskiej opozycji jaką mamy, to trudno szukać gdziekolwiek w Europie
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki / Flickr/Sejm RP/CC BY 2.0

– Tak chamskiej opozycji jaką mamy, to trudno szukać gdziekolwiek w Europie, więc niech popatrzą do lustra i sami sobie odpowiedzą. Nie, sobie nic nie mam do zarzucenia – stwierdził Ryszard Terlecki, podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Polityk był pytany o zarzuty opozycji, związane z jego wypowiedziami na temat działań liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej.

– Napisałem list do pani Cichanouskiej wyjaśniający z kim się zamierza zadawać na tym pikniku czy jak to się nazywa w Olsztynie. Mam nadzieję że zrozumie swój błąd i nie przyjedzie na ten piknik – dodał wicemarszałek Sejmu.

Terlecki napisał list do Cichanouskiej

Przed kilkoma dniami, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki napisał w mediach społecznościowych, że jeśli Swiatłana Cichanouska chce "reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce" i brać udział w spotkaniu organizowanym przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego (chodzi o Campus Polska Przyszłości) to powinna „szukać pomocy w Moskwie”. 

W konsekwencji Koalicja Obywatelska i Polska 2050 złożyły wniosek o odwołanie Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Reagując na falę oburzenia wywołaną wpisem na Twitterze na temat Cichanouskiej, Terlecki napisał list do białoruskiej polityk.

"Chciałbym, żeby przyjmując zaproszenie na zjazd antyrządowej organizacji miała Pani świadomość, że staje po jednej stronie politycznego sporu, jaki toczy się w Polsce" – tłumaczy w liście wicemarszałek Sejmu. CZYTAJ WIECEJ


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura