Ewakuacja polskich dzieci z ośrodka w Belgii. "Czekamy na łodzie z Liege"

– Ewakuacja polskich dzieci odbędzie się w najbliższych godzinach. Czekamy na łodzie z Liege – poinformował burmistrz gminy Hamoir Patrick Lecerf.
 Ewakuacja polskich dzieci z ośrodka w Belgii.
/ PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Przypomnijmy, że ponad sześćdziesięcioro polskich dzieci przebywa w odciętym od świata przez powódź ośrodku wczasowym Polskiej Macierzy Szkolnej w Comblain-la-Tour na wschodzie Belgii. Wszystkie drogi dojazdowe do tego ośrodka są zalane. CZYTAJ WIĘCEJ

Jak podaje dziennikarka serwisu RMF FM, ewakuacja dzieci i ich opiekunów odbędzie się w najbliższych godzinach.

 

 

 

–  Czekamy na łodzie z Liege. W akcji weźmie udział belgijskie wojsko i straż pożarna. Sytuacja jest pod kontrolą – zapewnia cytowany przez serwis burmistrz gminy Hamoir Patrick Lecerf.

Ośrodek wczasowy odcięty od świata

Od kilku dni cały kraj nawiedzają intensywne deszcze, które spowodowały powodzie w wielu częściach kraju. Woda zalała także ośrodek wczasowy Polskiej Macierzy Szkolnej w Comblain-la-Tour w Walonii.

– W tej chwili do budynku można dostać się praktycznie tylko łodzią. Zalane są wszystkie drogi dojazdowe. Woda w niektórych miejscach sięga powyżej metra. Czekamy na ewakuację – powiedział w czwartek PAP Piotr Ładomirski z Polskiej Macierzy Szkolnej.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe