REKLAMA

Nieoficjalnie: Marcin Ociepa nowym ministrem rozwoju. Emilewicz wróci do rządu?

Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa (Porozumienie) podał się dzisiaj do dymisji. Jak jednak dowiedział się nieoficjalnie serwis Polsat News, polityk może zostać nowym ministrem rozwoju.
Wiceprezes Porozumienia Marcin Ociepa (C) podczas konferencji prasowej w Sejmie w Warszawie. Nieoficjalnie: Marcin Ociepa nowym ministrem rozwoju. Emilewicz wróci do rządu?
Wiceprezes Porozumienia Marcin Ociepa (C) podczas konferencji prasowej w Sejmie w Warszawie. / PAP/Wojciech Olkuśnik

Z informacji serwisu wynika, że Ociepa może przejąć Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Z funkcji szefa tego resortu wczoraj zdymisjonowany został lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Funkcje kierownicze w ministerstwie mieliby objąć także była wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz i poseł, jeden z liderów Partii Republikańskiej Kamil Bortniczuk.

Dymisja Ociepy

– W związku z wczorajszą dymisją wicepremiera, ministra pracy, rozwoju i technologii Jarosława Gowina, postanowiłem dziś podać się do dymisji z funkcji wiceministra obrony narodowej (CZYTAJ WIĘCEJ)– poinformował na konferencji prasowej Marcin Ociepa.

– Czynię tak dlatego, że zostałem powołany na tę funkcję w wyniku podpisania umowy koalicyjnej i moja nominacja była wynikiem realizacji jednego z jej zapisów – tłumaczył dalej wiceszef MON.

– Jestem wdzięczny ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi, ministrowi obrony narodowej, panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za możliwość pracy i służby Rzeczpospolitej – podkreślił dalej Ociepa.

Trzęsienie ziemi w koalicji rządzącej

W związku z dymisją Jarosława Gowina, zarząd Porozumienia podjął w środę rano decyzję o opuszczeniu koalicji Zjednoczonej Prawicy (CZYTAJ WIĘCEJ).

 

Decyzją Zarządu Krajowego, Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z Klubu PiS oraz utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina – poinformował przed godziną 9, na Twitterze wicerzecznik i członek Prezydium Porozumienia Jan Strzeżek. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura