Tusk pisze o „Solidarności” i uderza w polski rząd. Takiej reakcji się nie spodziewał

PiS uczcił rocznicę jej powstania rekordową drożyzną i rekordowymi podwyżkami płac dla władzy i prezesów państwowych spółek. Nawet komuniści by na to nie wpadli! – grzmi na Twitterze lider Platformy Obywatelskiej. Jego wpis wywołał falę komentarzy.
 Tusk pisze o „Solidarności” i uderza w polski rząd. Takiej reakcji się nie spodziewał
/ fot. Flickr / European People's Party / CC BY 2.0


We wtorek 31 sierpnia mija 41. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. W Gdańsku odbyło się wiele uroczystości w związku z 41. rocznicą Sierpnia 1980 i powstaniem NSZZ „Solidarność”, a także upamiętniających 33. rocznicę strajków z maja i sierpnia 1988 r.

W historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej, przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" Piotr Duda w swoim przemówieniu wskazał, że NSZZ "Solidarność" to żywa historia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gdańsk: 41. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. „Upominamy się by postulat o emeryturach stażowych został zrealizowany” 

Przy okazji tego ważnego wydarzenia głos w sprawie postanowił zabrać w mediach społecznościowych były szef polskiego rządu, późniejszy szef Rady Europejskiej, a obecnie nowy-stary lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. W swoim wpisie na Twitterze postanowił zaatakować polski rząd.

„Solidarność była ruchem protestu przeciw drożyźnie i przywilejom władzy” – napisał we wtorek na Twitterze Tusk.

„PiS uczcił rocznicę jej powstania rekordową drożyzną i rekordowymi podwyżkami płac dla władzy i prezesów państwowych spółek. Nawet komuniści by na to nie wpadli!” – dodał.

 

Ostra reakcja polityków Zjednoczonej Prawicy


Na słowa szefa Platformy Obywatelskiej niemal natychmiastowo zareagowali oburzeni politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski.

„Solidarność była zrywem niepodległościowym, której celem była Wolna Polska. Kto tego nie rozumie, niech bierze na listy wyborcze Millera, Cimoszewicza, Rosatiego i innych komunistów” – ocenił wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

W równie ostrych słowach wypowiedział się polityk Solidarnej Polski i wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta: „Liderzy PZPR są posłami i gwiazdami PO. Miller, Cimoszewicz, Rosati, Balcerowicz. Solidarność była ruchem przeciwko komunizmowi, a u Pana beneficjenci tego systemu mają się w najlepsze. Dodatkowo, o zgrozo, pouczają o demokracji”.

„Jest mi wstyd, że były premier, opozycjonista z czasów PRL, człowiek z Wybrzeża, tak spłyca dziesięciomilionowy Ruch Solidarności do drożyzny i ubeckich przywilejów. Panie Tusk, Ruch Solidarności był stworzony w obronie godności człowieka, w walce o suwerenność Polski, przeciw komunie!” – napisał z kolei wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe