REKLAMA

Zatoka Sztuki w Sopocie. Jest decyzja sądu ws. Krystiana W. ps. „Krystek”. W tle samobójstwo 14-letniej Anaid

Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał na 2,5 roku więzienia Krystiana W. ps. Krystek za tzw. elektroniczną korupcję seksualną małoletniego. Sprawa ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid w marcu 2015 roku.
 Zatoka Sztuki w Sopocie. Jest decyzja sądu ws. Krystiana W. ps. „Krystek”. W tle samobójstwo 14-letniej Anaid

W czwartek Sąd Rejonowy w Wejherowie ogłosił wyrok w sprawie przeciwko Krystianowi W. ps. Krystek, który odpowiada za elektroniczne kontakty z małoletnimi w celach pedofilskich.

Sąd Rejonowy skazał "Krystka" na 2,5 roku więzienia oraz 3-letni zakaz zbliżania się do jednej z pokrzywdzonych dziewczynek na mniej niż 100 metrów oraz zakazał kontaktowania się z nią w jakikolwiek sposób. Tylko wyrok był jawny - jego uzasadnienie z uwagi na dobro pokrzywdzonych dziewczynek zostało utajnione.

Mężczyzna za pomocą Facebooka i Messengera kontaktował się z dwoma nastolatkami i poprzez manipulację obiecując pracę, fundując obiady i przejażdżki samochodem; chciał dziewczynki wykorzystać seksualnie.

CZYTAJ TAKŻE: "Zamiecenie pod dywan sprawy Anaid". Miażdżący audyt ws. Rzecznika Praw Dziecka z czasów PO-PSL

Proces ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid, która dzień po spotkaniu z mężczyzną rzuciła się pod pociąg na gdańskiej Oruni. To, że dziewczynka miała kontakty z 37-letnim wówczas "Krystkiem" odkryła jej matka. Dopiero potem ruszyło prokuratorskie śledztwo. Okazało się, że Anaid powiedziała koleżance, że spotkała się z mężczyzną, który ją zgwałcił.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Sopotu: Od czasów wojny nic gorszego w Sopocie się nie zdarzyło

Samobójstwo Anaid doprowadziło do głównego procesu, w którym "łowca nastolatek", jak określiły go media, odpowiada za wykorzystanie seksualne ponad 30 młodych dziewcząt.


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura