"Jest dla mnie ważne, by podjęte z moim udziałem decyzje były realizowane". Beata Szydło odpowiedziała Przewodniczącemu "S"

- Panie Przewodniczący @DudaSolidarnosc, jest dla mnie ważne, by podjęte z moim udziałem decyzje były realizowane - pisze w odpowiedzi na list Piotra Dudy b. premier Beata Szydło.
Beata Szydło
Beata Szydło / Wikipedia CC BY-SA 3,0 Claude Truong-Ngoc

- Zdając sobie sprawę z obecnej Pani funkcji oczekuję, że Pani Premier podejmie zdecydowane działania na rzecz wywiązania się Rządu RP z tej umowy – napisał w liście Beaty Szydło, szef Komisji Krajowej "S" Piotr Duda. Chodzi o niezrealizowaną do dzisiaj umowę pomiędzy oświatową „Solidarnością” a rządem, która została zawarta 7 kwietnia 2019 r., gdy wicepremierem była obecna europoseł Beata Szydło. Podobny list przewodniczący „Solidarności” wysłał do pozostałych sygnatariuszy tego porozumienia. 

Czytaj dalej: Piotr Duda do Beaty Szydło: To kwestia Pani wiarygodności

- Panie Przewodniczący @DudaSolidarnosc, jest dla mnie ważne, by podjęte z moim udziałem decyzje były realizowane. Jak Pan jednak dobrze wie, nie jestem w rządzie od 2,5 roku i nie nadzoruję realizacji porozumienia z 2019. Premier @MorawieckiM z pewnością się odniesie do Pana pytań

- odpowiedziała Beata Szydło

- Do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego zwracaliśmy się już 12 października z podobnym apelem, bez odzewu. Również postawa ministra Czarnka nie daje nam nadziei na realizację porozumienia i zobowiązań rządu w tej sprawie. Zwróciliśmy się też do pana Prezydenta, którego przedstawiciel był przy podpisywaniu tamtej umowy. Niestety jak do tej pory bez skutku, stąd kolejny apel i listy do sygnatariuszy porozumienia z 7 kwietnia 2019 r.

- mówi nam rzecznik KK "S" Marek Lewandowski


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe