[VIDEO] "Pijany były minister spraw wewnętrznych" Bartłomiej Sienkiewicz już "bohaterem" rosyjskich mediów

W środę wieczorem, kiedy Sejm zajmował się wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sportu Kamila Bortniczuka doszło do niecodziennej sytuacji. O posiedzeniu parlamentu nie zrobiło się głośno z powodu wypowiedzi polityków, lecz dziwnego zachowania posła PO Bartłomieja Sienkiewicza.
Borys Budka wyprowadza z sali obrad Sejmu Bartłomieja Sienkiewicza [VIDEO]
Borys Budka wyprowadza z sali obrad Sejmu Bartłomieja Sienkiewicza / Screen TT

Sienkiewicz już został bohaterem rosyjskiej propagandy.

- Były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, członek Platformy Obywatelskiej, znalazł się w centrum skandalu po tym, jak w środę wieczorem pojawił się pijany na posiedzeniu Sejmu.

Na nagraniu opublikowanym przez TVP widać, jak Sienkiewicz wchodzi na salę obrad w trakcie przemówienia kolegi i zatacza się w kierunku pierwszego rzędu, gdzie siedzi jego kolega poseł Borys Budka. Były minister spraw wewnętrznych coś do niego powiedział, ale poseł wstał ze swojego miejsca i wyprowadził odurzonego posła z sali.

- czytamy na Ria Nowosti w materiale "Były minister spraw wewnętrznych Sienkiewicz przyszedł do Sejmu pijany"

 

„Alkomat na salę bym poprosił”

Nagranie ukazujące byłego szefa resortu spraw wewnętrznych przykuło uwagę internautów. Na zamieszczanych wielokrotnie w internecie filmikach widać, jak Sienkiewicz wszedł na salę obrad i podszedł do pierwszego rzędu, gdzie wraz z Małgorzatą Kidawą-Błońską siedział szef klubu KO Borys Budka. Ten natychmiast wstał, a następnie asystował Sienkiewiczowi w wyjściu z sejmowej sali.

ZOBACZ WIDEO: „Czy prawdą jest, że wyprowadzał Pan z Sejmu pijanego Bartłomieja Sienkiewicza?” To nagranie zdobywa internety

– Panie marszałku, chyba trzeba alkomat na salę, alkomat na salę bym poprosił – mówił z trybuny sejmowej Dariusz Olszewski. Wielu internautów w jeszcze bardziej sugestywny sposób komentowało zachowanie polityka Platformy Obywatelskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Niebywałe. Budka pytany w Sejmie o Sienkiewicza broni się… Pawłem Adamowiczem

Sienkiewicz odpowiada wymijająco

W czwartek dziennikarzom przebywającym w polskim parlamencie udało się zapytać posła PO o jego wczorajsze zachowanie i czy rzeczywiście w środowy wieczór był pod wpływem alkoholu. Sienkiewicz odpowiadał jednak na pytania wymijająco podkreślając, że „jego potknięcie nie przykryje potknięć PiS”.

– Jeśli PiS sądzi, że moje potknięcie przykryje potknięcie rządu w drożyźnie, to się grubo myli. Ta kampania powoduje, że nie wezmę w niej udziału. Nie wezmę w niej udziału i nie będę jej ani komentował, ani o niej mówił – odparł dziennikarzom polityk PO.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe