Kontrowersyjna gala Najmana w Wieluniu. Burmistrz zabiera głos: Burza w szklance wody

Marcin Najman ogłosił, że gala MMA VIP 4 odbędzie się w Wieluniu. – Kontrowersje wokół tej imprezy to jak burza w szklance wody. Mam wrażenie, że Najman i Stanowski specjalnie ją nakręcają i mają wspólny cel: wywołanie zainteresowania – komentuje całą sprawę burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.
 Kontrowersyjna gala Najmana w Wieluniu. Burmistrz zabiera głos: Burza w szklance wody
/ fot. YouTube / MMA VIP

 

Temat gali MMA VIP 4 ciągnie się już od dłuższego czasu. Sprawa wywołała wielkie kontrowersje i oburzenie internautów po tym, jak podczas konferencji prasowej przed galą ogłoszono, że „bossem” organizacji został Andrzej Z. ps. „Słowik” - jeden z największych przestępców lat 90., uważany za byłego szefa grupy pruszkowskiej. Sporo znanych osób, na czele z dziennikarzem sportowym Krzysztofem Stanowskim, nawołuje do bojkotu gali.

Po tym jak miasto Kielce odmówiło wynajęcia hali Marcinowi Najmanowi, ten poinformował dziś, że zorganizuje galę w Wieluniu. – Znajdujemy się w Wieluniu, przy pięknej hali widowiskowo-sportowej. Umowa na wynajem hali już podpisana. Gala MMA VIP 4 już 5 marca (…) Będzie się działo! – przekazał w krótkim nagraniu Najman.

CZYTAJ WIĘCEJ: Najman ogłosił miejsce kontrowersyjnej gali MMA VIP 4! Burza w sieci i natychmiastowa reakcja polityków

Burmistrz zabiera głos

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa postanowił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” odnieść się do całej sprawy. Jak stwierdził, Andrzej Z. ps. „Słowik” odbył już karę, na którą skazał go niezależny sąd.

Po odbyciu kary każdy ma prawo wrócić do społeczeństwa – przekazał Okrasa i dodał, że dokładnie sprawdził wpis w KRS, a także inne dokumenty spółki, która wynajęła halę od miasta.

– Nigdzie, ale to nigdzie nie znalazłem tam nazwiska Zielińskiego. Wielkim nadużyciem jest więc mówienie, że miasto współpracuje z byłym gangsterem. Wieluń jest miastem otwartym dla wszelkiego rodzaju imprez, pod warunkiem, że są one organizowane zgodnie z prawem. Sprawdziłem, tak właśnie jest w tym przypadku – zaznaczył.

Okrasa mówi również, że organizator zapłaci miastu 10 tys. zł netto za wynajęcie obiektu. Jak twierdzi, „mieszkańcy zyskają, a w wieluńskich hotelach i restauracjach pojawią się goście”.

Uważam, że kontrowersje wokół tej imprezy to jak burza w szklance wody. Mam wrażenie, że Najman i Stanowski specjalnie ją nakręcają i mają wspólny cel: wywołanie zainteresowania – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe