"Będziecie się smażyć w piekle, sadyści z Nowogrodzkiej!". Szaleńczy wpis Kingi Rusin

Eks-gwiazda telewizji TVN Kinga Rusin opublikowała na Instagramie emocjonalny wpis związany ze sprawą ciężarnej pani Agnieszki z Częstochowy. - Będziecie się smażyć w piekle, sadyści z Nowogrodzkiej! - pomstuje dziennikarka.
/ screen video Youtube - JastrzabPost

"Będziecie się smażyć w piekle, sadyści z Nowogrodzkiej! Za śmierć Izy z Pszczyny, za śmierć Agnieszki z Częstochowy i za śmierć wszystkich ofiar waszego okrutnego, wymierzonego w kobiety prawa!" - rozpoczyna swój wpis Kinga Rusin. Według celebrytki "drakońskie przepisy antyaborcyjne i ogólnopolska atmosfera zastraszania lekarzy doprowadziły do kolejnej tragedii". 

"Uśmierciliście tym razem matkę trójki dzieci będącą w bliźniaczej ciąży. A gębę macie pełną frazesów, że rzekomo „życie i zdrowie kobiety jest najważniejsze”. Właśnie to widać! Płód stał się ważniejszy od kobiety i jej już narodzonych dzieci, które zostały sierotami!" - oskarża Kinga Rusin. 

"Ten horror zgotowaliście nam wy, pisowscy działacze oraz wasz „trybunał”. Jesteście cynicznymi manipulatorami i wrogami kobiet w Polsce. Propagujecie swoje chore poglądy, przez które cierpią i umierają kobiety, a lekarzy zostawiacie na pastwę politycznie sterowanej prokuratury" - napisała dziennikarka. 

"Będziecie się smażyć w piekle - bo przez was Polska już jest piekłem!" - podsumowała.

 

Tragiczna śmierć ciężarnej pani Agnieszki

W mediach społecznościowych pojawił się apel rodziny zmarłej ciężarnej pacjentki, która przez dłuższy czas była hospitalizowana w szpitalu w Częstochowie. Działająca w Polsce organizacja proaborcyjna, nagłaśniając sprawę, powiela bezpodstawne twierdzenia, jakoby śmierć pani Agnieszki była wynikiem prawa obowiązującego w Polsce po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 r. (sygn. K 1/20). Tymczasem wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczył niezgodności z Konstytucją RP aborcji eugenicznej, której celem jest pozbawianie życia dzieci nienarodzonych ze względu na ich stan zdrowia. Orzeczenie to w żadnej mierze nie dotyczy sytuacji, w których śmierć dziecka jest następstwem interwencji medycznej podjętej dla ratowania zagrożonego życia matki.   Polskie prawo przewiduje nie tylko możliwość, ale obowiązek ratowania życia ludzkiego, w tym – co oczywiste - życia kobiety ciężarnej. W polskich realiach palącym problemem może okazać się kwestia należytego stosowania tego prawa.
 

Czytaj więcej: Katarzyna Gęsiak: Śmierć ciężarnej pani Agnieszki to kolejna sprawa bezdusznie wykorzystywana przez środowiska aborcyjne

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe