Ukraińskie Siły Powietrzne zaatakowały rosyjskie lotnisko [RELACJA NA ŻYWO]

To drugi dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę. Według informacji przekazanych przez władze, ukraińskie siły zestrzeliły rosyjski samolot nad Kijowem we wczesnych godzinach porannych, który następnie uderzył w budynek mieszkalny. Rosyjskie czołgi zmierzają w kierunku stolicy kraju.
 Ukraińskie Siły Powietrzne zaatakowały rosyjskie lotnisko [RELACJA NA ŻYWO]
/ fot. PAP/EPA/Interior Ministry press service HANDOUT

14:25Peskow: Władimir Putin jest gotów wysłać delegację do Mińska na negocjacje z Ukrainą

14:11 ● Nie działa strona rosyjskiego MON.

14:00 ● W rozmowie z przywódcą Chin Putin wyraził "skłonność do negocjacji"

13:13 ● AFP: Przywódca Chin Xi Jinping wezwał Putina do negocjacji z Ukrainą

12:53 ●Rozwiązujemy natychmiastowo umowy z 9 stacjami sztucznie zawyżającymi ceny – przekazał szef PKN Orlen Daniel Obajtek.

12:48 ● Spalone rosyjskie „Grady”, rosyjski żołnierz zabity – mówi korespondent Radia Swoboda w Charkowie.

12:30 ● Rada Najwyższa Ukrainy informuje o podwyższonym promieniowaniu w Czarnobylu. Jest reakcja Państwowej Agencji Atomistyki

12:14 ● W Kijowie rozdysponowano już 18 tysięcy karabinów szturmowych – Ministerstwo Obrony Ukrainy.

12:10 ● Zdjęcie ukraińskich żołnierzy, którzy zginęli pod ostrzałem rosyjskich okrętów na Wyspie Węży.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Idzi na ch*j!” Tak obrońcy ukraińskiej Wyspy Węży odpowiedzieli na żądanie poddania się. Wszyscy zginęli

11:40 ● „Cały czas strzelają. Bardzo się boimy”. Wstrząsające słowa dyrektorki polskiej szkoły w Charkowie

11:20 ● Siły ukraińskie publikują zdjęcia zniszczonego sprzętu Rosjan

          ● UEFA: Finał Ligi Mistrzów został przeniesiony z Sankt Petersburga do Paryża. Wszystkie mecze klubów oraz drużyn narodowych Rosji i Ukrainy mają się odbywać na neutralnym terenie

10:35 ● Dywersanci, którzy przyjechali na zdobytych wcześniej pojazdach ukraińskich sił zbrojnych ubrani w ukraińskie mundury zostali wyeliminowani – przekazał Anton Heraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy. [WIDEO 18+]

          ● Rosyjscy żołnierze w miejscowości Bucza, na przedmieściach Kijowa – NEXTA

10:27 ● „W pobliżu dworca ludzie ledwo mieszczą się na stację. Syreny powodują tu dużą nerwowość” – przekazuje reporter Wirtualnej Polski Patryk Michalski.

10:20 ● "Rosyjski czołg przejechał po cywilnym samochodzie. Przerażający materiał filmowy. Myślami jestem z mieszkańcami Ukrainy" – pisze doradca Swietłany Cichanouskiej Franak Viacorka. Jak dodał, starszy mężczyzna w samochodzie przeżył.

10:13 ● Siły Powietrzne Ukrainy zaatakowały rosyjskie lotnisko w Millerowie w obwodzie rostowskim. „Wiele samolotów wroga zostało zniszczonych” – potwierdzają ukraińskie siły zbrojne.

        ● „Konsekwencje ataku okupantów”. Wstrząsające nagrania ze Starobielska na wschodzie Ukrainy.

        ● „Najeźdźcy przejechali przez cywilny samochód z wyposażeniem wojskowym w dzielnicy Obołoń. W środku miał znajdować się mężczyzna” – twierdzi serwis NEXTA.

9:21 ● Trwają walki z rosyjskimi dywersantami w dzielnicy Obołoń (10 km od centrum stolicy) na północy Kijowa.

9:13 ● Na lotnisku w Hostomlu nieustannie trwają walki – NEXTA.

        ● Tysiące ludzi przybywa z Ukrainy do Polski. Mieszkańcy naszego kraju ruszają z pomocą.

9:08 ● „Przechwycono dwa pojazdy ZSU. Okupanci przebrali się w ukraińskie mundury wojskowe i kierują się w kierunku Kijowa od strony Obolon. Za nimi jedzie kolumna rosyjskich pojazdów wojskowych. Z pewnością zostaną zniszczone” – pisze wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar.

9:00 ● „Bilateralna współpraca obronna oraz rola OBWE i NATO w zapewnieniu europejskiego bezpieczeństwa były tematami wczorajszej rozmowy telefonicznej ministra Zbigniewa Raua z Sekretarzem Stanu Stanów Zjednoczonym Antonym Blinkenem” – przekazał polski MSZ.

        ●

        ● „Rosyjski MON poinformował o zestrzeleniu 4 dronów TB2. Tymczasem wcześniej poinformował o zniszczeniu wszystkich TB2 na lotnisku/w bazie” – pisze Wojciech Szewko.

8:30 ● Kolejni rosyjscy żołnierze zostali pojmani przez ukraińskie siły

8:10Płoną rosyjskie pojazdy nieopodal lotniska w Hostomlu. Wczoraj wieczorem ukraińskim siłom udało odbić się ten strategiczny punkt niedaleko Kijowa z rąk rosyjskich wojsk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Płonie kolumna rosyjskich pojazdów w pobliżu lotniska w Hostomlu. Walki nadal trwają

7:50Wołodymyr Zełenski przekazał, że rozmawiał rano z prezydentem Andrzejem Dudą. „Zaapelował do bukareszteńskiej Dziewiątki o pomoc w obronie, sankcje, presję na agresora” – zaznaczył.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy zadają ciężkie straty. MSW Ukrainy podało informacje o liczbie zabitych Rosjan

7:30Doradca ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko opublikował zdjęcia kolejnych pojmanych rosyjskich żołnierzy. Twierdzą, że „zostali zaalarmowani w nocy rzekomo w związku z ćwiczeniami i nie wiedzieli, że idą na wojnę z Ukrainą” – pisze Heraszczenko. 

7:21 ● Pojawiły się niepotwierdzone informacje, że ukraińskiej armii udało się trafić rakietą/rakietami Toczka rosyjskie lotnisko wojskowe Millerowo w obwodzie rostowskim – pisze ekspert ds. stosunków międzynarodowych dr Wojciech Szewko.

7:17 ● Ukraińskie MON: Zestrzelono 7 rosyjskich samolotów, 6 helikopterów, unicestwiono ponad 30 czołgów. Rosjanie stracili około 800 żołnierzy.

7:13 ● Prezydent Ukrainy poinformował w porannym orędziu, że mimo wznowienia bombardowań przez Rosjan, większość rosyjskich wojsk została powstrzymana przed dalszą ekspansją.

7:05 ● Myśliwiec Su-27 został zestrzelony nad Kijowem – NEXTA.

6:47 Polski prezydent odbył rozmowę z prezydentem Ukrainy.

6:38 ● Wysadzony most w miejscowości Romaniwka, na północy zachód od Kijowa. 

6:24 ● W Kijowie zawyły syreny przeciwlotnicze. Miasto zaleca mieszkańcom skierowanie się do schronów.

        ● Rosyjscy jeńcy pojmani w Ochtyrce w obwodzie sumskim na północym wschodzie Ukrainy.

6:10 ● Wielu Ukraińców dzisiejszą noc spędziło w metrze.

6:04 ● We Lwowie rozbrzmiewają syreny alarmowe.

5:59Według najnowszych informacji rosyjskie czołgi zmierzają w kierunku Kijowa. Obecnie biorą udział w walkach w pobliżu Iwankowa, około 80 km na północy od ukraińskiej stolicy. Ukraińskie siły, aby powstrzymać wroga, wysadziły most. 

5:47 ● Ratownicy odnaleźli części samolotu na miejscu katastrofy – NEXTA.

5:40Rosyjski samolot zestrzelony przez ukraińskie siły spadł na budynek mieszkalny i spowodował pożar. Serwis NEXTA opublikował nagranie z momentu zestrzelenia samolotu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe